Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aktualizace Windows 8.1 - problém

Zdravím, mám problém s aktualizacemi. Mám dva PC s W8.1, na 1. je nová instalace, na 2. asi 2 roky stará.

1. PC nemůže najít žádné aktualizace
2. PC SVCHOST vytěžuje neustále jedno jádro CPU, vyhledávání aktualizací trvá dlouho,

Na obou PC jsem zkoušel mikrosoftí tool na opravu Windows Update, ale nepomohlo. Jak jinak :-/ Ochrana systému nenašla žádný problém. Na stejný problém na W7 mi pomohl tento příspěvek http://pc.poradna.net/q/view/1658128-aktualizace-w indows-7?page=r1658131#r1658131, ale na W8.1 to není.

PS: taky Vám přijde, že Microsoft ty aktualizace k*rví naschvál? Když končili W XP tak to začalo, pak Wista, W7 a teď i W8.1, jenom W10 aktualizují bez problému, . Nechápu proč ten jejich tool nedokáže zkontrolovat, jestli mám aktuální verzi Windwos update klienta nebo co to pořád mění že to nejde. Btw: kolegovi počítač s W7 hledá aktualizace už 14 dní a furt nic :D

Zdar a sílu (a trpělivost)

Pokud máš nastavené automatické nastavení aktualizací,systém sám oznámí,že jsou stažené a nainstaluje podle zadané volby. Například antivir Eset také oznámí,že jsou instalace k dispozici. Pokud žádné oznámení nikde není,většinou vynucené hledání je bez úspěchu. Ještě je jedna možnost a to stažení aktualizací a nainstalování off-line. Tady : http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/ostatni/wsus-offline-update/

počítač žádné aktualizace viditelně nehledá, ale CPU je přesto vytížené

tvé windows neobsahují správce úloh? na záložce procesy nejde zobrazit, která služba/proces vytěžuje cpu? potom ty windows reklamuj, je to zmetek.
kdyby ti reklamaci neuznali, dá se stáhnout process explorer, ten to zobrazí i bez nastavení.