Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Navigace

Zdravím. Potřeboval bych pro otce vybrat navigaci jako vánoční dárek.
Dle žebříčeku serveru heureka se mi zamlouvá ta první TomTom. Na alze jsem ještě našel dle oblíbenosti Garmin. TomTom, ale dražší, jsme jednou měli půjčenou na cestu do Německa a fungovala super. Přesný typ nevím, ale cena 6000+-. Co si myslíte o GPS okolo těch 3000 ? Je to jen na běžné ježdění po republice, sem tam zahraničí (Itálie, Německo, Slovensko). Děkuji

tomtom aj garmin sú obstojn navigácie,ani s jednou chybu nespravíš,každá z nich má to svoje pre a proti,ale atrí to k tomu lepšiemu,čo sa dá kúpiť,akurát sa nedaj nachytať na cenovo zaujímavé lark a spol,tie sú za nízku cenu preto,lebo veškeré mapy sa do nich musia dokúpiť solo,takže v podstate kúpiš len holé zariadenia bez akýchkolvek máp,v tomtom/garmin už ten základ za normálnych okolností je.....

V současné době jsou navigace už tak běžnou a propracovanou věcí, že z hlediska funkčnosti vážnou chybu neuděláš ani nákupem levné z Číny. Ty čínské obsahují převážně klon iGO, tedy jeden z trojice nejpoužívanějších navigačních SW a v tomto směru si se značkovými nezadají. Takže jedním z hlavních parametrů, který jednotlivé přístroje odlišuje se pomalu stává krom velikosti displeje jeho čitelnost při vyšší hladině okolního světla. Ovšem jako dárek bych asi nevolil něco z Číny, taže nejspíš TomTom, Garmin je sice hodně renomovaná firma, ale pro někoho má nepříliš intuitivní ovlásání. To je ovšem dost osobní, někomu nevyhovuje, jinému ano.