Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook - výměna CCFL

Zdravím,

Lze vyměnt CCFL u notebooku ?...Invertor vypadá po vizuální stránce v pořádku. Vše nasvědčuje tomu, že je to způsobeno právě podsvícením (výbojkou) - CCFL

Notebook s CCFL bude nejaky starsi kus, ja osobne bych se tim vubec nezabyval a opatril si komplet novy displej - predpokladam, ze jestli to neni nejaka specialitka, bude displej stat tak do dvou tisic. Jak uz je psano, vymena zarivky je pruda s nejistym vysledkem, kdybys me prisel s dvojkou nabidnout takovy "kseft", poslal bych te slusne nekam. Vitej ve spotrebni dobe...

cena displeje + hodinka na demontaz a montaz = X
cena CCFL + hodinka na demontaz a montaz displeje + hodinka na vymenu CCFL, odzkouseni, zda se pod folii nedostal prach, to cele nasobeno koeficientem kryjicim pripadne skody = Y

pokud X > Y, hrube podcenujete vasi praci, navic srazite ochotu obyvatelstva za praci jako takovou platit. Neco jineho je, pokud je to pro rodinu ci velmi dobre kamarady - tam je to o necem jinem :-)

Jinak k doporucene vymene invertoru - uz kolikrat mi prisel vadny, tak bych to klidne zkusil nejdriv, pokud je kde brat.

Ten invertor může být samozřejmě poškozený a nemusí to být vidět. Jo ta výměna CCFL vypadá zajímavě, už při kontrole inventoru jsem si dal tu práci a zkontroloval kablíky od CCFL. Každopádně to zkusím, nová zkušenost se vždy hodí...8-)

Ještě dotaz, při koupi CCFL se stačí držet velikosti panelu ?

Například 17" LCD CCFL lamp...

Děkuji