Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový počítač s Lubuntu

Dobrý den
Používám Lubuntu 14.04. Kdysi jsem používal Windows XP a z nouze přešel dočasně na Lubuntu. Z dočasného řešení se stalo trvalé a nic jiného do budoucna nechci. Ale nyní potřebuji nový PC (cena až tak nerozhoduje), se kterým si bude Lubuntu rozumět. A vzhledem k tomu, že nemám s tímto OS ohledně hardware moc velké zkušenosti, uvítám jakýkoliv podnět - tzn. co je OK, čeho se vyvarovat, ... atd.
Děkuji Zajíc

Lubuntu je distribuce operačního systému GNU/Linux vycházející ze známé distribuce Ubuntu. Lubuntu je zvláště vhodné pro starší počítače, netbooky a všude, kde je potřeba systém nenáročný na výkon. Lubuntu nemá vysoké hardwarové nároky, protože používá nenáročné grafické prostředí LXDE spolu s vhodně zvolenými uživatelskými aplikacemi. Konzervativnější uživatelé ocení i klasické rozložení pracovního prostředí s jedním panelem vespod.

Ubuntu 16.04 s LXDE tj.Lubuntu dáte v podstatě na cokoliv za pár korun.

Pokud tedy nechcete hrát hry, na to Linux není tak úplně stavěn, ikdyž to jde. Když tomu koupíte obyčejné SSD za litr, nějaký starý dualcore se 4GB DDR2, třeba od Dellu, zbyde spousta na pořádný monitor. Office, filmy, net a všemožný soft z repozitářů na cokoliv bez problémů.

Grafiku bych bral bud integrovanou Intelovskou, ale pomerne hodne zlobi ovladace pod linuxem (oni jsou ovladace na hovno i pod Windowsama), Intel proste ovladace neumi a je s tim obcas potiz. Nebo potom nejakou NVidii, ale tam zase pravidelne s kazdou aktualizaci je treba resit tearing, takze uplne ok taky ne. Radeon bych nebral, nebude to Ubuntu podporovat, az se prejde na Mir, ale ted v posledni dobe na ovladacich dost zapracovali, takze na X-kach to pry chodi solidne.

Procesor staci i3-6100 nebo muzes vzit i5-6500, vic asi nema smysl.

Desku ber od Asusu, dneska jsou nejspolehlivejsi.

Kvalitni zdroj od Seasonicu, v pripade Gold muzes i nejakeho lepice, ktery stejne montuje Seasonic, SuperFlower, proste ty lepsi zdroje.