Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit vadný HDD

Dobrý den, mám jeden notebook HP, který má pravděpodobně vadný HDD /systém WIn 8 nelze nastartovat, po přeinstalaci po chvíli padá/ Než pořídím nový HDD, chtěl bych mít jistotu, že je to tím HDD. Napadlo mě vytvořit flešku s live linuxem, ten disk odpojit a spustit ten linux z flešky. Pokud to půjde, tak je to diskem a můžu vyloučit chybu např v RAM, na desce atd. Je tato moje úvaha správná?

nainstaluj si program HDD control 2 ten ti ukaže jak je natom vaš hardisk