Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem antivirus na kali linuxu nejde nainstalovat

Když zkusim nainstalovat antivirus comodo tak to probíhá takhle:

root@kali:~/Plocha# dpkg -i cav-linux_x64.deb
Vybírá se dosud nevybraný balík cav-linux.
(Načítá se databáze … nyní je nainstalováno 327930 souborů a adresářů.)
Připravuje se nahrazení cav-linux_x64.deb …
Rozbaluje se cav-linux (1.1.268025-1) …
dpkg: nesplněné závislosti zamezily konfiguraci balíku cav-linux:
cav-linux závisí na libssl0.9.8 (>= 0.9.8m-1); avšak:
Balík libssl0.9.8 není nainstalován.

dpkg: chyba při zpracovávání balíku cav-linux (--install):
problém se závislostmi - nechávám nezkonfigurované
Při zpracování nastaly chyby:
cav-linux
root@kali:~/Plocha#
a když zkouším nainstalovat ten balíček, který mi prý chybí:

root@kali:~# apt-get install libssl0.9.8
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí
Načítají se stavové informace… Hotovo
Balík libssl0.9.8 není dostupný, ale jiný balík se na něj odkazuje.
To může znamenat že balík chybí, byl zastarán, nebo je dostupný
pouze z jiného zdroje

E: Balík „libssl0.9.8“ nemá kandidáta pro instalaci
root@kali:~#

co mám dělat? děkuji.

Proč ne antivir na linuxovém desktopu? Kontrola e-mailu, externích médií, která se strkají do podivních dírek na ještě podivněji spravovaných systémech, SMB,... Pochopitelně zde se dá předpokládat "kinderhacker" (i když slovo: "hacker" znamená něco jiného).
Ale obvykle se používá ClamAV. Mimochodem, nic u Comoda kompilovat ani nemůže, dodává pouze binární soubor.

Proč ne antivir na linuxovém desktopu? Kontrola e-mailu, externích médií

Pro samoadmina? U linuxu (obzvlast specializovanem) bych nepredpokladal bezhlave spousteni neznamych priloh, neco jineho je antivir na linuxovem postovnim servru, za kterym navic obvykle nasleduji windowsi klientske stanice. Externi media se na linuxu sama od sebe nespusti, to neni windows, aby se muselo zakazovat v registrech.

Jednoduse si dokazu na linuxu predstavit pouzivani antiviru v nekterych pripadech, ve kterych si zase nedokazu predstavit pouzivani distra typu Kali linux. Mam neblahe tuseni, ze ty Windows 10 kazdeho sleduji a kamos rikal, ze je vykopal z PC a sel do hackerskeho systemu.

Nejde o spouštění, ale kontrolu, případně očistu od havětí u USB disků a nemusí používat ani poštovní server, stačí klient, který "zavolá" antivirus při kontrole.
Pochopitelně Kali je incoolovské, nekazil bych mu "radost" z výjimečnosti suchým oznámením, že supr čupr aplikace lze doinstalovat do jakékoliv distribuce.