Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak přehrát DVD region 1 na PC

Dobrý den,

potřebovala bych poradit ohledně DVD, které je originál (dovezené z Ameriky) a region 1. Je možné je na PC přehrát, aniž bych musela změnit region přehrávače, což lze jen několikrát. Zkoušela jsem již některé programy, jako AnyDVD, ale bez úspěchu. Budu Vám vděčná za jakoukoli radu. Moc děkuji.

Blokuje to tusim samotna mechanika takze normalne len tak prehrat DVD playerom predpokladam nepojde ziadnym.
Nemal som take DVD zatial takze neviem zhlavy ako sa to sprava - skus toto: ked strcis DVD a pozries sa na subory ktore su na nom (napr. prieskumnikom apod), vidis zlozku s nazvom "video_ts" alebo ako sa to nazyva, a v nej subory s priponou .vob? Ak ano tak vezmi hocaky DVD grabber alebo mozno to vie aj DVDshrink, a nagrabuj to z DVD na disk, skus ci ide potom prehrat tie .vob z disku a vypal si to na svoje vlastne DVD.
Dalo by sa teoreticky preflashovat firmware mechaniky na nejaky hacknuty, taky firmware ale pre konkretnu mechaniku asi nezozenies, alebo kupit si druhu mechaniku a prepnut ju na region1 a budes mat jednu mechaniku na region2 a jednu na region1 a nebudes musiet nic potom prepinat :)

Mechanika/prehravac se da prepnout na jinej region - vetsinou pri pokusu prehrat DVD z jinyho regionu se te prehravac zepta "Chcete zmenit region? Mate jeste x zmen!" - X je vetsinou 5 a pochopitelne se kazdou zmenou tohle cislo snizuje.
Existujou mechaniky podle specifikace RPC1 a podle specifikace RPC2. RPC1 znamena, ze pocet povolenych zmen si drzi OS nebo software (takze je jednoduchy pocitadlo vyresetovat nejakym programkem), RPC2 znamena, ze pocet zmen si hlida sama mechanika (a reset pocitadla je tezsi).
S cim jsem se osobne setkal byl firmware upravenej z RPC2 na RPC1 - tusim jsem takhle upravoval pionyra...