Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ramky

No.. tak jak jsme tady asi před půl rokem řešili " mikroštutéring" tak jsem asi zjistil čím to je .. když má zabráno 49% paměti ( ve správci úloh) tak mám 1 gb ..
Samozřejmě vemem to jednochou rovnicí .. 50% = 1gb | ×2
100%= 2gb

Tadá z celkových 4 gb co mám je 2 gb v řiti a 2gb jedou . Což znamená že bych se chtěl zeptat na to jakou 2gbovou ramku bych si měl koupit, jaký typ, aby to tam pasovalo.

Základka : MSI 990FXA-GD80

Děkuji za každou odpověď která nebude vedena proti mé "počítačové neschopnosti" a člověk co ji bude psát bude chápat že nejsem profík jak on, budu rád ;)

• Proč by měla být v řiti ?
• Zaleží jaké hodnoty ukazuje 'BIOS', jestli je ukazuje 'BIOS' presentované (velikost jakou mají mít), bude spíš problém v OS či přidelení paměti na nejaké HW osazení.
* Jestli máš 2x RAM tak je zapoj do CANAL DIMM [A2 + B2] druhý a čtvrtý od CPU.

TiP ~ Silně bych doporučil zkusit i jiný <DIMM> slot, problém nemusí bít v RAM jako takové.