Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučíte Zotac?

Rodiče by potřebovali obnovit 10 roků starý PC s Vistami. Počítač slouží hlavně: k emailové korespondenci, čtení zpráv/článků,
hraní Solitaire. V provozu denně od rána do noci. Úspora místa by se hodila. Schválili byste pro tyto účely Zotac Mini ID41 PLUS z Gigacomputeru https://www.gigacomputer.cz/zbozi/937855-zotac-min i-id41-plus.html ? Děkuji za každou radu.

Já bych do toho nešel...

Procesor Intel Atom je u mě synonymum slabého výkonu, 250 GB harddisk na dnešní poměry taky nic moc, téměř nulová možnost nějakého rozšíření, změny konfigurace nebo opravy (výměny komponent).

Raději vem nějaký klasický stolní PC - mini desktop.

k emailové korespondenci, čtení zpráv/článků,

V provozu denně od rána do noci

• Prave nizkoprofilové ATOM x5|x7 bych nerekl ze jde o spatnou volbu, ony zas nejsou tak nevykoné (chlazené pasivne).
* Jejich iGP postaci ina FHD@60FPS.

TiP ~ Nejlevnejsi LINUX varianta by sla i na Raspbery, ale s vykonem odpovidajici cene.

Intel Atom D525 1.8 GHz, 4096 MB, 250 GB, Bez mechaniky, nVidia ION ION, Windows 7 Professional

Souhlas, tohle staci na korespondenci a cteni clanku, takze asi to predpokladany ucel muze splnit, ale pozor, aby rodice nemeli ten blbej napad si na netu pustit video. :-/

aby rodice nemeli ten blbej napad si na netu pustit video

• Neprehanej, s Intel Atom nemam problém spustit kuprikladu klasika Youtube => Prohlizec na : 2K@30FPS pres 'DP' port (externi monitor), nebo 1080p@60FPS (display).
* Vyzkouseno na Surface 3 s Intel Atom x7 Z7800 /* 4x 1.6Ghz + 2Gb RAM DDR3 (60FPS mi v QHD zvladne i telefon a to i pres HDMI, co by to nezvladl Itel@ATOM) :-)

• To ano, tazatelovo siditko zajisté ne, minimum zacina nekde u GB BRIX 4.500KC,- i s WiFi, BT, GLAN portem.
* I pres povest GiGabytu, nekteré vyrobky jsou jeste akceptovatelné.

Intel Celeron 3955U
Intel HD Graphics 510 2x SO-DIMM DDR3 1600Mhz
SATA III 4x USB 3.0
mini DisplayPort

* Vse co je Atom D procesor do kalkulacky nebrat, tak jako 5Y, Z jen posledni x5|x7 verzi.

Něco podobnýho jsem měl s lepším CPU,úspora dejme tomu ale topilo to jak prase tak jsem se toho zase zbavil dokud to fungovalo jak mělo.Postavil jsem si MMC za levno z bazar dílů s tím CPU co má ten Zotac Intel Atom D525 a je to bída s nouzí ,(zlatej starej Athlon x2 6400+ kterej jsem nakonec použil na to MMC v normální case)