Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vytvořit smart tv z obyčejné

Ahoj všem.
Dcera používá tuhle telku - http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-av/tv/hd/LE3 2C550J1WXXH
Poradíte mi prosím nějakou šikovnou krabičku,která by sosala wifinu,strčila by se do USB/HDMI a udělala televizi přístupnou internetu.
Spíše jde o pouštění you tube,streamu,archivu čt.,ivysílání,přečtení si emailu,seznamu,různých internetových stránek.
Děkuji

Spíše jde o pouštění you tube,streamu,archivu čt.,ivysílání,přečtení si emailu,seznamu,různých internetových stránek.

lebo tieto veci sa uplne ze super robia na televizore, ze....neergonomicke, nedorobene, asi ako chodit do tesca na nakupy s nakladakom. Da sa to, ale...
takze minimalne bezdrat klavesnica s touchpadom, nejake pouzitelne rataj za 30eur a to uz vyhodne vonkoncom nieje...
takze porozmyslaj co za haluze vyzadujes a podla toho sa zariad. Lebo skoncis tak, ze vyhodis kopu $$ za veci, ktorych pouzivanie ta po mesiaci prestane bavit, lebo ergonomia a efektivita.

Tak jsem se dotázal přímo na portálu zákaznické podpory,zda lze k tomuto zařízení -https://www.okay.cz/evolveo-android-box-h4-quad-co re-4k-multimedialni-centrum/
připojit a používat pro hry kabelový gamepad,který připojím do usb.
Odpověd - Netestováno.Pokud funguje jako na principu bezdrátové klávesnice,tak by mohl.

Tak jim píšu že mám klasickej kabel na gamepadu.
Odpověd - Mělo by to fungovat,ale ověřený gamepady nemáme.
Tak že jsem se toho dozvěděl :-)

Evolve? Vedet co vubec vyrabej? To snad ne. :-) Tyhle firmy typu Evolve, Prestigio, Trust, Sencor, to je vsechno na jedno brdo, bud si nekde v Cine nechaj neco vyrobit, hlavne aby to bylo levne a pak jen dolepej vlastni znacku nebo rovnou za levno kupujou vyrazene kusy od Samsungu, LG, ... a opravi a opet docvaknou vlastni znacku. Po tech taky nemuzes chtit, aby ti sdelovali nejakou ne uplne beznou vec.

Používám Raspberry PI s LibreELEC a Kodi. Z tvých požadavků umí vše. Pokud bys ale chtěl browser, nemůžeš použit LibreELEC, musíš jít cestou Raspbianu a Kodi pak nainstalovat ručně. Malina byla nelepší investice, co jsem v životě udělal v kombinaci s NAS mám super multimediální centrum, které zvládá díky Kodi vše. Za minimální náklady...

Repozitář českých doplňků pro Kodi:
http://kodi-czsk.github.io/repository/browser.html #/plugin.video.befun.cz

Nakonec jsem pořídil mládežnici Google Chromecast 2,splnuje očekávání.
https://www.czc.cz/recenze-chromecast-2-na-videa-f otky-internet-i-hry/clanek

Problém byl akorát při instalaci.Zapojíte chromecast na telce ,usb do usb ,hdmi do hdmi,hodí vám to na obrazovku instellen chromecast.com setup a nic se nedělo,mrtvolka,několikrát.
Tak jsem zkusil stáhnout do tabletu z google play aplikaci Google home -https://play.google.com/store/apps/details?id=com. google.android.apps.chromecast.app&hl=cs
kterou to mělo najít a hned se to skámošilo a fungovalo.Lze to ovládat i z windowsů,potřeba,ale stáhnout chrome a pouštět you tube či ivysílaní z něj.
Wifinu mám v rohu pokoje pod stolem a chromecast je ve druhé místnosti ve vzdálenějším rohu a za televizí.Jede bez problému video 1920x1080/60fps.
(Jakýkoliv mobilní windows to nespustí.)