Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rx 480 vs. Rx 470 vs. Gtx 970

Zdravím, budu pořizovat grafickou kartu do svého pc a nejsem si jistý, kterou z těchto tří karet zvolit.
Podle benchmarků na různých webech se absolutně nedá orientovat , všude uvádí něco jiného.

Zatím se nejvíce přikláním k rx480 ve verzi MSI gaming X 4GB.

Moje sestava
Msi z170a tomahawk
I7-6700K 4,8Ghz (vzduch)
HyperX Fury Black 2x4GB
Gigabyte gtx 560 superclocked

Hrají převážně Guild wars 2 a sem tam 3A hry typu zaklínač 3

Děkuji za každou radu :)

A jak to vidis s cenou?

Neni ta GTX970 prilis draha?

Osobne bych to videl mezi RX480 4GB, RX480 8GB a GTX1060 6GB.

Ale ty 4GB muzou byt v nekterych pripadech omezujici (hlavne do budoucna), zalezi i na rozliseni monitoru.

4Gb není vylozene problém, i s 4Gbytovou Fury mám co delat se dotknout hranice VRAM v rozlisení 2K, ono lidi hodne mate oznacení nastavení ve hrách které pri nastavení ukazují kolik Gb si veme, ale v realite je to podstatne méne, kupríkladu GTA V, v nastení udává ze si treba na me nastaveni veme 4.3Gb, v realite je vyuzito jen 3.2Gb (duraz bych spís priklánel na GPU, které ve hrách u hranice 4Gb u zaplnení vytisknutne nejakych 30Framu za 1s, kde kdy hrác ladi hru na FPS, treba 50-60FPS, motat se stejne bude okolo 2,5-3Gb VRAM.. (proto i uzivatele s GTX@970 s 3.5 GB VRAM, nemeli v 98% her zadny problém).
* vyuzití VRAM je lehce zmeritelne zakladnímy nástroji, jako LOG v Gpuz-Z etc.. tak poprípade uvedte, která hra si veme 4Gb.

veme i pres 6GB VRAM

• A to vidis kde ? /*Nepletnte si oznaceni ve hre a realnym osazeni, vyuzitim, to uz do toho muzeme rovnou michat na jaké sirce pasma tech 8Gb jede a kolik GB/s opravdu zvlade, kolik ma GFLOPS etc etc, pro pohodly proc né zakoupit 8Gb, ale uzivatel s 4GB nebude nejak vyrazene omezen..
* Navic exituje V-SYNC, kde vykreslovat vic Tram/s nez zvladne FHD@60HZ monitor nema cenu.

• Zkouseno na GTA V pomoci integrovaného 'Benchmark /*Pro co nejvetsi zatez' v rozliseni 2560x1440 | ULTRA + MSSA x8 :
*Znazorneno neco malo pres 4050MB, vysledne s 15/20% nepresnosti
[img=/file/view/27597-ff-png]http://pc.poradna.net/file/view/27597-ff-png[/img]
*realita "maximum" se vysplhala na 3600 [mereno pres LOG pomoci GPU-Z] kde prumerny vyslede celého Benchmarku v AVG na 3GB VRAM:

2889 MB
3618 MB
3598 MB
3548 MB
3610 MB
3600 MB
3601 MB

Cely [LOG] je zde:

To nic neznamena (ani jsi neuvedl jak a co jsi meril), nastaveni, o tom co je to a jak funguje 'komprese' textur, jakou roli hraje sirka sbernice ti psat radeji ani nebudu, ale asi je zazrak ze ta sama hra na GK 4B veme 3Gb a na 6GB zazracne 4.5 vid ? Snad ti to nekdy dojde...
* Deus EX (hru nevlastnim, nemohu zkusit) si v na DX12 FHD HIGH neveme vic jako 3.5 Gb [4.5 pro 2K]
Zdroj Guru3D: http://www.guru3d.com/articles-pages/deus-ex-manki nd-divided-pc-graphics-performance-benchmark-revie w,11.html

a sama hra na GK 4B veme 3Gb a na 6GB zazracne 4.5

Proste to potvrzuje to co pise Hasek, kdyz ma ta hra moznost, tak si vezme vic pameti, nacte se toho do pameti vic a kdyz to nejde a karta ma min VRAM, tak se spokoji s mensim nactenim a nacita casteji, nic svetoborneho.

Nicmene z toho vychazi porad to same, idealni je vzit grafiku se 6GB nebo 8GB pameti, pokud ale setri, tak je lepsi mit RX480 se 4GB nez RX470 s 8GB, protoze rychlost cipu pamet nevyvazi.

protoze rychlost cipu pamet nevyvazi.

• To ano, o cem se muzeme presvedcit u levnych 4 a vice Gb Grafickych karet.
• Ta rychlost [graficky chip] je nejpodstatnejsi vubec (ta rychlost zpracovani ci vypocet 'Polygonu', rychlost nez se z trojuhelnicku vytiskne jeden pixel na obrazovku) a to né jen u grafickych karet [na karte kterou jsem vyse pouzil ma 4096Bitovou zbernici na 4GB, neznamena ze kdyz ma 4096bits vs GTX@1060 192 bits ze je mnohonasobneji vykonejsi, ale bude podstatneji rychlejsi na COMPRESING_Texture (Geometry, rendering nebo dokonce BitMap), kde nema problém nakromesovat pres fyzické 4Gb) , navic u GTX@1060 bych radeji u uvedené hry preferoval s 3Gb textury a 60FPS nez 5GB na 25-30FPS ;-).