Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nenabehne do Win10

Ahoj,

zkusím popsat co se stalo:
dělám si něco na PC, pouštím videa, netím atd, pak jsem pustil hru (Dota) a najednou se rozpysal obraz (takové modré čtverce).
Tak jsem PC restartoval a do win se už nedostanu, PC se spustí, zobrazí se i načítací obrazovka win 10 s tím kolečkem, pak obraz ztmavne, 10x mi problikne podsvíceni klavesnice a zůstane to viset na černé obrazovce.
Dál se dostanu maximálně tak do centra řešení problémů.

Myslíte že odešla grafika, případně disk? Nebo může být problém i SW původu? Jak bych měl postupovat

Díky moc

1. Vytáhni disk, připoj k jinému PC a vykopíruj všechna důležitá data jinam.

2. Zkus nastartovat nějakou live distrubuci Linuxu. V něm chvíli pracuj, spusť internet, nějaká videa, hru.. Pokud to normálně pojede, neměla by snad být na vidě grafika, základní deska ani zdroj.

3. Otestuj disk nějakou bootovací utilitou.

4. Případně otestuj RAM (memtest)

5. Pokud bude vše OK, pak už bych to viděl na přeinstalaci systému.

:!:
Nejsem znalec, nedovedu posoudit možnou příčinu ve zdroji. Možná by po vytažení disku stálo za to zdroj vyměnit, před dalšími pokusy (před body 2-5).