Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet Praha 4

Zdravím, chtěl bych se zeptat mám nejrychlejší internet od UPC. Ale prostě... Mám problém několikrát sem měl výpadek. 5 minut to šlo a pak zas ne, nějaké dns. Ale na steamu stahuji třeba plnou rychlostí a pak ne, origin, uplay v poho. Ale to si myslím že asi nebude tím internetem. Jinak otázka zní je nějaký internet lepší než UPC? Aby to nepadalo, neříkám že by to furt padalo a bylo to problemové. Ale chtěl bych vyzkoušet něco rychlejšího. Třeba sem viděl jak někdo má Download 1000 mb Upload 500 mb. Děkuji.

někdo má Download 1000 mb Upload 500 mb

To by stalo za konkretni priklad, protoze verim, ze nejaka firma co je primo na optice, ale ze by to meli i pro domacnosti, to si nemyslim.

UPC je hodne rychly. Pokud ti to zlobi, tak zkusit jiny PC/notebook a pripadne je moznost vadneho nebo spatne nastaveneho routeru/modemu.

Aha takže ta agregace teda celkově je upc nejlepší?, mě prostě sere pardon na steamu stahuji plnou a pak to jde na 15mb a pak se to vypne a takhle nevím no.. Ale volal jsem tam nějak resetovali mi ten modem 2v1 ten nový. Pak to začlo znova dns probe finished nebo tak něco. Pak jsem dal taky reset na tom modemu a zatím to jde. Ale třeba sem koukal na nastavení a dns a dhcp mám automaticky. Pamatuji si že sem to dělal s technikem a něco jsem tam měnil myslím čísla.

Edit: jako nevím jestli je rychlý 300mb/30mb. Ten download nevím ani co je, ale ten upload kdyby byl vyšší tak by to byla bomba.

Ja mam UPC 100/10 a naprosto paradni stabilni pripojeni, nemam jedinou vyhradu. Nasi maji Centrio, jsou s tim take moc spokojeni, ale rychlosti to na UPC nema. Podobne na tom jsou i dalsi firmy.

UPC 300/30 je rekl bych to nej co muses u nas jako domacnost mit, naopak pro vetsinu lidi je to zbytecne moc, ani to nevyuziji.

Ja jsem presvedcen, ze bud mas neco blbe v pocitaci nebo v tom modemu/routeru, jestli ti to zlobi.

Aktuálně nVidii, má vyšší výkon v dnešních hrách, pokud si budeš grafickou kartu nechávat hodně přes dva roky, potom AMD kvůli DX12. Ovšem je otázka, jak moc se uchytí a jestli bude mít (a na jak dlouho) v té době dnešní grafika ještě dost výkonu na to, aby mělo smysl uvažovat o tom, že je lepší, než nVidia.

Bral bych RX480 8GB, pokud mas plan, ze s tim chces vydrzet delsi dobu. Ta GTX1060 6GB je taky hodne dobra a to predevsim na soucasne hry, kde jeste neni plne vyuzito DirectX12, ale jsem presvedcen, ze lidi co si ji poridili, budou za 2-3 roky nuceni udelat upgrade na lepsi kartu, pokud budou chtit hrat dal na vysoke detaily.

Sam se musis rozhodnout.

GTX1060 6G ma lepsi DirectX11 hry a RX480 zase DirectX12 hry, dneska mas vetsinu her DX11, casem zacne prevazovat DX12.

Ja treba vaham nad tou GTX1060 6G, ale pocitam s tim, ze do tri let zase koupim novou.

Jsem přesvědčený, že i uživatelé RX 480 budou po několika letech měnit. Rozhodně nevidím budoucnost tak, že jednoho dne už bude GTX 1060 nepoužitelná a hráči s RX 480 si budou užívat další roky poklidného hraní. Vidím to tak, že rozdíl bude na úrovni nehratelné (15 FPS) a obtížně hratelné (20 FPS). Stejně tak jsem roky zpátky váhal mezi kartou s DX 11 a bez. V době, kdy to začalo opravdu dávat smysl, už bylo úplně jedno, která co umí.

Kdyz koupis GTX1060 6G, tak nasledujici dva roky urcite OK, tam je jenom ta moznost, ze potom uz stacit nemusi, protoze ta karta neumi nektere pokrocile DirectX12 efekty, takze je dokresluje softwarove, coz trva dele, proto bude casem v novych hrach pomalejsi, ale jinak na hry ted je to skvela karta.

Ok a 6gb je dostatek? slyšel jsem že dokážou vzít hodně GB a ještě poslední dotaz, teda když budu používat adobe premiere pro a after effects bude lepší ta nvidia? myslím že má nějaké ty cuda. Sice to moc není na grafiku ale na ram a cpu ale tak se radši zeptám. Děkuji.

Jo 6GB je OK. Ano, CUDA je technologie NVidie, takze to na te karte nejak pujde, zatimco na Radeonu nikoliv.

Znacky mas nejlepsi MSI a Asus, dalsi uz maji nejake problemy, XFX melo spatne chladic, Gigabyte se tradicne porouchava, Sapphire zase potrebuje vic napajeni nez ostatni atd.

Tezko rict, GTA5 ukazala, ze kdyz se doprasi engine, tak nestaci zadna karta. Na druhou stranu bude nebo uz je Polaris v konzolich a spousta enginu na nasledujici cca. tri roky na nej bude optimalizovana, takze spis verim te variante, ze RX480 opravdu tem lidem vydrzi dele. Nemusi se to vyplnit, nepopiram to, vedet s urcitosti co bude, tak se ted nekde valim na Bahamach nebo kde je ted 30 stupnu slunicko. :-)