Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové RAMky nefungují

Ahoj, předem se omlouvám všem těm, co už se teď chytají za hlavu nad mojí neznalostí ohledně tohoto tématu, ale nejsem zrovna zaběhlý v tomto oboru, tak Vás prosím, abyste mě neumlátili hned, jak napíšu něco špatně, děkuji.
Věc se má tak, že jsem si chtěl trochu aktualizovat komponenty v PC po diskuzi s někým, kdo se zdá (nebo spíš zdálo), že tomu rozumí víc než já. Koupil jsem si nové 2 RAMky Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury Black Series Single Rank a vyměnil je za původní dvě 2 Gb. Našel jsem si svojí základní desku a nic nenasvědčovalo tomu, že by to nemělo fungovat. Opak je pravdou. Po zapojení a zapnutí PC mi jen periodicky problikával monitor No signal (myš problikávala také). Prosím vás o radu, nenapadá vás, kde by mohla být chyba? díky za odpověď)
Sestava:
základní deska: c02014355
Processor: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 550 @ 3.20GHz (4 CPUs), ~3.2GHz
Card name: NVIDIA GeForce GTX 650
Typ systému: 64bitový operační systém

PS: deska má celkem 4 sloty, původní ram byly zapojené v těch modrých, tak jsem je vyměnil za nové (bez výsledku). poté jsem je zapojil do černých (opět bez výsledku). Tak jsem zastrčil původní ramky zpět a vše funguje.

Ono za to nemůže základní deska, ale řadič pamětí, který je součástí CPU. Ten umí pro tuto generaci CPU Single Rank moduly o kapacitě max. 2GB. V případě 4GB modulů tyto musí být Dual Rank (2Rx8).
Zjednodušeně řečeno Dual Rank modul o kapacitě 4GB = 2x Single Rank Modul o kapacitě 2GB na jednom plošném spoji.
Poslední, co se ještě dá rozumně koupit, aby ti to fungovalo je tohle:
https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4g b-1333mhz-cl9_d168442.html
Jinak většina 4GB Dual Rank modulů je osazena 16ti paměťovými čipy (8 z každé strany).