Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem program na zvětšení rozlišení fotografie

Dobrý den,potřebuji si nechat vyrobit PVC banner ale chtějí tam fotografie ve velkém rozlišení.Já mám fotografie pouze malé v relativně malém rozlišení.Již asi před 2 roky jsem to řešila také a měla jsem takový šikovný program kam sem nahrála fotografii zmačkla sem nejaké zelené tlačítko a ta fotografie se jako skenovala a vedle vyjela fotografie v rozlišení které jsem si nastavila ,takže třeba z fotografie 600x400 jsem dokazala udelat 3500x 2200 .ale nyní již nevím jak se jmenoval.Mohli by jste mě poradit?dekuji

Mechanicky zvětšit rozlišení umí každý fotoeditor. Existují ale i programy, které to provedou sofistikovaně. Nové detaily samozřejmě "nevymyslí", nicméně zachovají obrysovou - hranovou ostrost a používají se u profi tiskáren. Nevzpomenu se na jméno těch programů (RIP ???). Nejjednodušší je to nechat na servisu, kde to budou tisknout.

Koneckonců v každém digi foťáku probíhá stejný proces - z rozlišení daného Bayerovou maskou (většinou RGGB )se generuje jpg v konečném rozlišení, které je zhruba 2-násobné oproti rozlišení těch dílčích RGB obrazů.

ja jsem ale tento program měla v trial verzi.Normálně to z malé fotografie fotografii upravilo pro tisk baneru 150 x 150 cm a vypadalo to dobře.Ten program fungoval že v levé straně byla vložena původní fotografie a na pravo tedy v pravém okně probíhal pomalý sken té levé fotografie a ukládalo se to.Tedy ta levá fotka byla jakoby skenovaná do 10 x většího rozlišení.

Ty programy jsou velmi drahé a jsou obvykle v příslušenství profi tiskáren. Nejlépe se domluvit přímo tam, kde to budou tisknout, určitě si s tím poradí líp, než "amatérské" pokusy doma. Ten "JPG PNG Resizer" je zcela obyčejný program, který udělá mechanické převzorkování stejně jako všechny obdobné programy (kterých jsou tuny všude k mání). Třeba PhotoFiltre je free a je i portable i česky (nemusí se instalovat) a udělá to taky.

A nechtějí větší DPI (tomu se také říká rozlišení)? To umí kdejaký editor/prohlížeč. Třeba ten Irfan View. Na tisk používají často třeba 300 DPI a běžně mají obrázky jen třeba 72 DPI.
Asi bych to zkusil tak, že bych tu malou fotku (800x600) vytiskl a naskenoval (naskenuje se to větší), nebo ji kvalitně vyfotil a pak ještě přidal to DPI.