Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční síťovka asus P5B-E

Dobrý den,
pokoušel jsem se složit pro sestru z několika předtím funkčních zbytků sestavu na staré desce asus P5B-E, jenže po instalaci Windows 10 (přání sestry ) jsem narazil na problém. Drivery pro desku jsou max do win vista a proto mi nejdou nainstalovat. Jediný, který šel přes přizpůsobení, je zvukovka. Bios mám poslední z roku 2009.
Není nějaké řešení, jak rozchodím alespoň síťovku? Zkoušel jsem obě poslední ze stránek výrobce a pokud se proklikám přizpůsobením, hlásí, že L1 nenalezl. Dávám to do kategorie hardware, protože nevím, kam by to bylo lepší. Už nevím, co s tím.
Děkuju.

Bohužel má koupenou licenci, kterou už jsem nainstaloval.
Ovladače jsou naposledy pro visty, ty ale nechce.
Jednodušší bude zkusit najít ovladače, třeba někdo ještě víte o nějakém vhodném pro čipset, než se hádat se ženskýma;-)

pokud je tam 2-jádrový cpu a máš 4gb ram, pak má jakousi cenu se snažit. jinak ať si vydělá na hw pro vysněné w10/32bit sama, nebo ať si oblíbí xp.

základní podporu chipsetu budou w10 mít, ale ať zapomene na hlouposti jako hibernaci a funkčnost hw po probuzení.

LAN: Attansic L1 PCI-E Gigabit LAN controller

na hlouposti neplýtvej časem. strč jí tam realtek 8139.