Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reproduktory v monitoru nehrají

zdravim, nedávno jsem dal reproduktory do opravny - na měsíc. mezitím jsem si chtěl vystačit s reproduktorem, který mám zabudovanej přímo v monitoru. jenže ten absolutně nefunguje, přestože se ukazuje normálně jako plně funkční, všecko nakonfigurované a v cajku, hlasitost na max, ale vůbec žádný zvuk z toho nejde...
zkusil jsem to spravit v nastavení (chtěl jsem použít fígl, který mi už mnohokrát vyšel - zakázat a zas povolit). jenže když jsem chtěl dát opět povolit, zvukové zařízení prostě doslova zmizelo, teď už se doopravdy u ikony zvuku ukazuje křížek. (nechápu to, dřív, než jsem zapojil normální repráky, tak ten zvuk v pohodě šel a když se repráky vypojily, tak šel zase na monitoru a teď ta blbá bárbína hraje nedostupnou)

tak co s tou bárbínou mám dělat?

(monitor asus, systém win10, kábly jsou zapojené a drží, jestli to pomůže)
Změna předmětu, původně: Reproduktor (Prasak)

Jo, vy jste tohle, takže manuál k monitoru se asi číst nebude. Ani bych se nedivil, kdyby to mělo analogový (stereo) vstup a reproduktory předpokládám dva vzadu v kabinetu monitoru. Stačí vzít přibalený kablík s dvěma 3,5mm stereo Jacky na koncích a jeden strčít do správné dírky na ZK a druhý do patřičné dírky v monitoru.

Nerad vám kazím radost, ale ten je zapojený a celou dobu také byl. Taky jsem se koukal do letáku a mám zapojenej taky HDMI. jediné, co chybí, je kabel VGA (pro jistotu jsem zapojil i ten, ale nic to neřeší)
taky jsem výše psal, že předtím ta bárbína fungovala - zapojená tak, jak je nyní... což je také důvod, proč jsem zvolil kategorii software :.(