Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polozamrznutie Ntb

Zdravím, v poslednej dobe sa mi stáva, že ntb občas (0-2x za deň) akoby polo zamrzne = teoreticky ide, ale akonáhle sa niečo otvorí(napr. zložka, Chrome, atď.) tak neodpovedá, resp. napr. správca úloh sa pomaly otvorí, zobrazí mi vyťaženie komponentov, ale to je akoby zamrznuté, nemení sa(ani čas prevádzky nenaskakuje), CPU je zvyčajne dosť vysoko(ale je to zrejme tým, že zamrzol v momente keď sa otváral správca) a disk nezvyčajne nízko(0-5%). Ntb je +- https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-700-15isk-gamin g-black-d4536501.htm?visited=1#popis (akurat grafika je 960m). Pomôže len reštart na tvrdo, ak dám normálny reštart tak sa reštartuje mega dlho(nikdy som nevedel dočkať kým sa reštartuje, max som tomu dal cca 10-15 min). Keďtak, tu sú SMART hodnoty disku: JNgw .
Za rady a pomoc ďakujem :-)

Tak SSD mám v pláne si kúpiť pod stromček ale aj tak by ma zaujímalo čím to je, nech to náhodou nepretrváva :D OS podľa mňa neni "zaneřáděný", vetšinu vecí mám na externom HDD, jedine tak zo 2-3 hry a 5 vývojových prostredí(s tým ale veľa neurobím kvôli škole...)