Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook - je lepší výkonnější procesor nebo dedikovaná grafika?

Zdravím,

chcel by som sa opýtať otázku. Mám v pláne kupovať ntb, len by som chcel vedieť, či je lepšie mať "výkonnejší" procesor a k tomu integrovanú grafiku alebo slabší procesor a o niečo lepšiu detekovanú grafickú kartu ako tá integrovaný ?

Za odpovede vopred ďakujem
Změna předmětu, původně: Osobný názor (JaFi)

Tak ja ti položím takú inšpiratívnu otázku:
Čo je lepšie? Mať auto so silným motorom a pozerať sa vonku cez malé priezory a neskoro reagovať, alebo mať slabší motor a veľké okná a rýchlejšie reagovať?
Lepšie mať dobrý výhľad. Pri malom výhľade ti bude rýchly a silný motor nanič, keď každú chvíľu budeš musieť zastať, aby si sa rozhľadol.
Takže lepšie je mať lepšiu grafiku.

trepeš blbosti... a jinak mal si nekdy už počítač s GTX 1080 a s Procesorom Sempron X2? je to presne naopak, pokial je grafiká karta výkonná, ale procesor slabý, nemusí stíhať kŕmiť grafiku, v takom prípade grafika pojde pomalšie než vie,. A napríklad ja mám I7 4710HQ a GTX 850M a rovno hovorím, grafika by mi stačila aj slabšia, a nijak by mi výkon procesora neomedzila.

Jinak jak zaznelo, čo konkrétne vybrať, záleží od toho na čo bude zariadenie používané, pokial to má bejt herný PC tak viac tlačíš do výkonu grafiky, pokial to má bejt napríklad na programovanie tak v takom prípade do procesora.

No práveže aj trochu na hranie a aj na prácu :D nieje to zas drahý ntb, dám teda konkrétny príklad, Notebook - Intel Core i5 6200U Skylake, 15,6" LED 1366 x 768 antireflexná, RAM 4 GB, Intel HD Graphics 520, HDD 1 TB 5400 otáčok alebo Notebook - AMD Quad Core A10-7300, 15,6" LED 1920x1080 lesklý, RAM 4GB DDR3L, AMD Radeon R5 M230 2GB, HDD 1TB 5400 otáčok ? Ktoré by ste brali vy ?