Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Histogram

Potřebovala bych pomoc. Jak se dělá histogram chápu. Zpracovávám chemické analýzy a problém nastane, když mám v sloupci hodnotu například <2, <0,02, <5, tak už mi to není schopný vypočítat četnost.. Dá se s tím něco dělat? Potřebuji to dělat právě v excelu a takových hodnot, tam mám poměrně hodně. Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

Takový údaj není číselný, excel s tím nebude umět počítat - musíš se ho (hromadně) zbavit.
Použij třeba nahrazování (Ctrl+H) a hledej znak <
přitom okénko nahradit nech prázdné (tím smažeš všechny znaky <).
Pak to bude počítat s tou hraniční hodnotou.