Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stav HDD - prosím o info

Ahoj,

mám zhruba rok a půl starý disk a jednou jsem si všiml, že je jakoby takový opožděný - dostahoval jsem soubor a trvalo, než se zpracoval - např: zbývá 0s do stažení, ale stejně jsem čekal jakoby na disk.

No abych přešel ke konkrétním číslům:

Aktuální screen zde: 1z3yqg8.jpg

Data z 9.12., tedy necelý týden před tímto screenem (k porovnání vývoje)

Attribute 5: Reallocated Sector Count

Number Date/Time Current Worst ThresholdData Temp

1 9.12.2016 12:28:41 200 200 140 34

Attribute 7: Seek Error Rate

Number Date/Time Current Worst ThresholdData Temp

1 9.12.2016 12:28:41 199 198 0 67

Attribute 196: Reallocated Event Count

Number Date/Time Current Worst ThresholdData Temp

1 9.12.2016 12:41:22 191 191 0 9

Při práci na PC nepozoruji žádné zvuky, divné chování. Možná občas disk. Je pravda, že za dobu používání nebyla provedena defragmentace, přeinstalace systému/formátování, ale předpokládám, že tohle na to asi nemá vliv.

Otázka zní - mám začít panikařit a dívat se co nejdříve po novém disku nebo jak vážný je tohle stav? Díky za cenné rady.

:!:Co nejdříve zazálohuj veškerá důležitá data z něj jinam..

Vážnost stavu nedokážu posoudit. Já bych tomu disku nevěřil.
Po zálohování všeho projeď disk utilitou výrobce, kompletní scan.

Pak bych zvolil buď uplatnění záruky nebo likvidace. Případně ponechat jako další(!) médium zálohy dat, kromě toho, co normálně provozuješ. Ale určitě bych se na tento disk nespoléhal.