Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s programovanim

potreboval by som pomoct z napisanim dvoch programov v programovacom jazyku c
pisem s toho zajtra test a dostal som 13 uloh a dve z nich neviem ako spraviť tak prosím o pomoc :D
1.Sú dané 3 čísla. Vypíšte z nich maximum a minimum
2.Zostavte program pre vyhodnotenie písomky študenta.Program načíta celkový počet bodov a počet získaných bodov za písomku.
Vypočíta úspešnosť v percentach a vyhodnotí známku z písomky s danou stupnicou (1-100% až 90%,2-89% až 75%,3-74% až 60%,4-59% až 44%,5-43% až 0%)

-pozn. mame to robit len za pomoci if/else

To bych rád viděl těch ostatních 11 zadání, když tyhle nedáváš.
1.

jestli c1>c2 tak
   jestli c1>c3 tak c1 je max
     jinak c3 je max
   jinak
     jestli c2>c3 tak c2 je max
       jinak c3 je max

minimum analogicky

2. procenta snad spočítat umíš... pak to porovnávání mužeš udělat třeba takto:

jestli uspesnost>90 tak znamka je 1
  jinak
    jestli uspesnost>75 tak znamka je 2
      jinak ...
         jinak znamka je 5