Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace stolního počítače Lenovo - ovladače

Dobrý večer,

instalujeme počítač ThinkCentre Lenovo Desktop
Machine type: 8820ABG

Je potřeba nainstalovat ovladače, ale ze stránek Lenova to nejde.
Prosím, je někde na internetu nějaký program zdarma, který by nainstaloval všechny potřebné ovladače?

Předem mockrát děkuji.
Změna kategorie, původně: Programování (karel)

Zaplať příroda! Aspoň jeden, kdo má konkrétní zkušenost. Nebudu ji zpochybňovat, ač samozřejmě ani jeden z nás neví, co se tam dělo předtím.
Já mám zkušenost jinou, na desítkách strojů s nově nainstalovanými Windows 10 jsem tuhle utilitu s úspěchem použil. A stále fungují. ;-)

Díky. Přijde mi, že se tu zbytečně lidi vyjadřují k tomu, co neznají. Proto jsem tak zareagoval. Já samozřejmě netvrdím, že to utilita je všespásná a jediná správná, jen uvádím, že mně to fungovalo na desítkách instalací. Samozřejmě někdo může mít jinou zkušenost, leč já za sebe si dovolím tvrdit, že po 20 letech, které dělám servis IT dokážu posoudit, co je funkční program a co jen placebo. Ale vždy to budu posuzovat na základě osobní zkušenosti, protože nejsem natolik neomylný (zabedněný, chcete-li), abych vynášel soudy nad něčím, co neznám z vlastní zkušenosti.
Tím bych za sebe debatu o DriverBoosteru (kterou jsem mimochodem nezačal) v tomto tématu ukončil. :-)

Jasně,nemá cenu se dohadovat.Já netvrdím,že to nefunguje,když to neznám a Ty máš zkušenosti dobré.Ale jaksi se postaru držím toho,co je léta považováno za osvědčený a správný postup.Stačilo mi,když jsem si před pár lety do PC zbrkle nainstaloval TuneUp Utilities,co pak stále s něčím otravoval a nemohl jsem se ho pak dlouho zbavit.Tak se měj,taky končím.

když tu o něm bfu básnili, zkusil jsem ho nainstalovat.
pouťový shit:
- hodnotí ovladače podle zastaralosti. to je odvážné tvrzení, že sw stárne, ale ty lamy tomu věří a protože si ovladače neumí u výrobce najít, bez tohoto krámu se neobejdou.
- používá jinou terminologii než windows. chipset driver by to možná dokázalo najít (má ho pojmenovaný jinak), respektive místo .exe instalátoru od intelu podvrhává nějaké extrahované vlastní soubory. říkám si: kolik takových ruských packů místo originálu ještě nabízí?
- nikde nezdůrazňuje pořadí instalace a dovolí to nainstalovat libovolně.

export ovladačů ze systému mu asi funguje, ale není to nic, na co bych spoléhal.

chápal bych to jako nouzové řešení v případě, že původní výrobce hw ignoruje support a nový w10 ovladače nemá. ale mít na tom postavenou fabriku a desítky instalací?
nebo to používat jako primární nástroj všech bfu místo slušné instalace ovladačů?
fak ne.

... dovolí to nainstalovat libovolně .. Nedovolí,pokud program sezná,že chipset je OK,tak jde dál. Pokud je mimo jiné novější verze chipsetu,začne s ním.Díky tomuto programu jsem rozjel Vaio Sony. Klasicky,na podpoře Sony nebylo možné drivery najít. Mluvím o čisté instalaci Windows 7. Žádné recovery. Pokud takhle něco rozjedeš,nic ti nebrání ovladače aktualizovat ze stránek výrobce (hrozná fráze - mnohdy scestná).

přes driver booster instaluje ovladače jen mentálně opožděný jedinec. jsi žena, tak to píšu ještě slušně.

základní deska toho krámu má nějakého výrobce a nějaký typ.
značnové krámy mají taky výrobce a název celého pc/notebooku.
podle toho se dají na webu výrobce - support - model ... najít potřebné ovladače.

začíná se 1) driverem chipsetu, po něm 2) grafika. po 1) nebo 2) restart.
pak už ostatní bižuterie, bez pořadí.

Nevím,jestli to Brtníku nechápeš,nebo nechceš chápat,ale tyto řádky teď čti dvakrát : Pokud user nemá žádnou možnost rozjet určitý HW,tak na jeho rozchození můžou být tyto utility (DriverBooster) jediná možnost jak to zprovoznit. Každý mentálně nepostižený uživatel po zprovoznění PC či NB samozřejmě vyhledá a nainstaluje irelevatní ovladače posléze. Nazývat na poradně neznalé uživatele takhle : "mentálně opožděný jedinec", může jen mentálně postižený rádce. Bohužel jistý okruh rádců to tady dělá dost často a s oblibou.

nevím, jestli to nechápeš, ale instalace nějakého podivuhodného driveru kdovíodkud a kdovísčím není zrovna optimální řešení! Dokonce se neobávám to označit za vysoce riskantní s ohledem na zatažení rootkitů do čistě nainstalovaného systému.

Instalovat OS a ovladače by měl jen ten, kdo to opravdu umí. A pro ty co to neumí, má výrobce počítače recovery oddíl a proceduru, která je u Lehovna (což musím uznale pochválit) téměř dokonalá a blbuvzdorná.

To nazyvani je smutna vec, i kdyz si toho vsima cim dal tim vic lidi...

Nicmene, v tomto musim dat Brtnikovi za pravdu. DriverBooster (apod) neni nikdy jedina moznost. Je to spis o urcite pohodlnosti. Ja teda osobne radsi budu instalovat ovladace o 5 minut dele, nez abych musel pozdeji resit nejake pochybne ovladace, ktere budou delat neplechu.

U předchozího počítače se ikony zobrazovaly v klasické velikosti.
Zkoušela jsem instalovat ovladače z této stránky
http://support.lenovo.com/cz/cs/products/Desktops- and-all-in-ones/ThinkCentre-M-Series-desktops/Thin kCentre-M58/8820?tabName=Downloads&linkTrack=Mast: SubNav:Support:Drivers%20and%20Software|Drivers%20and%20Software&beta=false

Lenovo USB display driver, ale s diplejem se nic neděje. Kde najdu Správce zařízení? :)