Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padá wifi u ntb

Zdravím, je to asi 2 týdny zpět, co začala padat wifi na notebooku. Z ničeho nic se prostě odpojí nebo naskočí žlutý vykřičník. Dříve to nedělalo, až teď poslední dobou. Opravdu už nevím, čím to muže být způsobeno.. předem díky za každou radu a snahu alespoň poradit

(Raději sem dám celý ntb...)

Notebook: https://www.euronics.cz/notebook-asus-k55vj-sx031h -hnedy-i5-3210m-4gb-750gb-15-6-dvd-r-rw-nvidia-gt- 635m-2gb-bt-cam-w8-asuk55vjsx031h/p324493/

Router: https://www.alza.cz/netis-wf2419-d4473612.htm?kamp an=adw1_dsa-alza_PC-doplnky-Sitove-prvky&gclid=Cjw KEAiAm8nCBRD7xLj-2aWFyz8SJAAQNalapVhYP0yzTj2JcfGjp F_26EPSAtQe318QdKndOML5kxoC2A_w_wcB

Síťový adaptér: KyHKvo.jpg

Aktualizace Ovladače: http://imagizer.imageshack.us/a/img924/4676/kzRQwQ .jpg

Kdyby bylo třeba něco doplnit tak to sem hned dám ...

Upřímně je to trochu loterie, ale zkusím to.

1) Odpojuje se pouze notebook, nebo i další zařízení (bezdrátové připojené)?
2) Jak je na tom zařízení, které je připojené UTP k routeru (kabel)?
3) Zkusil jsi aktualizovat fw routeru, případně síťovky? (Ideálně najít na webu vyrobce nejnovější)

Případně pokud se to děje přesně od nějakého data, zkus si vzpomenout, co jsi ten den kdy to začalo blbnout vyváděl ;-)

1)Dělá to jen ntb, tablet a mobil normálně běží bez problému

2)Takto je připojený jen PC, ale ten taky nedělá žádný problém.

3)Nezkoušel, wifi je nově udělaná zhruba 2-3 měsíce zpátky (7ebXVF.jpg), síťovku také ne ani nevím jaká v ntb je, pokusím se zjistit a dám vědět.

Ještě by mě zajímalo, jestli to nemůže být třeba způsobeno signálem, protože router je umístěn naproti v místnosti přes chodbu. Když je ntb připojen routru kabelem tak vše běží jak má (2x se mi teda stalo, že i tak síť vypadla, ale spíš si myslím, že sem zavadil o kabel a odpojil ho..)

No jsou to zhruba ty 2-3 týdny zpátky no, napadají mě jen dvě věci. Tou první je výměna stolu u PC, kdy se taky trochu přemístil(do rohu místnosti) a druhou věcí je, že sem v "Centrum síťových připojení" změnil síť z veřejné na domácí, neustále to po mně vyžadovalo ve firewallu povolení pro veřejné síťě apod. (Doufám, že to nebude způsobené tímto :/ ).

No, pokud to mas pres nekolik zdi (napr. zelezobeton), tak cim vic prekazek, tim horsi signal.

Když je ntb připojen routru kabelem tak vše běží jak má (2x se mi teda stalo, že i tak síť vypadla, ale spíš si myslím, že sem zavadil o kabel a odpojil ho..)

Tak to zkus jeste jednou, tentokrat zkus nezakopnout :-)

Celkově jsou to jen dvě zdi, jedna nosná a příčka. Co se týče nábytku a podobně, tak žádný. Zkouším a zatím bez problému, ale když sem ntb odpojil a přenesl k sobě tak opět krátce vypadla, tentokrát žlutý vykřičník, ale hned se nahodila.

Celkově jsou to jen dvě zdi...
Wifi nebolo navrhovane na spolahlivu pracu za prekazkou. Ked si niekedy pocul, ze Internet od providera je mozne dotiahnut cez wifi, tak urcite vies, ze to vonkajsie wifi je stavane tak aby v ceste nezavadzal ani jeden konarik nejakeho stromu nieto este nejaka stena. Cim viac prekzok (sten) tym je to citlivejsie na polohu a to az tak, ze staci to posunut o par cm vedla (v 3D priestore) a moze to byt lepsie, alebo aj horsie.

Dobře, mám jen otázku, jestli nebude ještě potřeba pak něco nastavit znovu, když tohle nastavení změním nebo jestli to změnit a hotovo, ptám se jen z důvodu kdybych to přehodil, pak to chtělo nějaké další přenastavení, tak abych nemusel poskytovateli vysvětlovat že sem blbec a vrtám se v něčem čemu tak nerozumím :D

poskytovatel poskytuje internet po zásuvku, teddy po wan vstup routeru.
co je za ním je tvoje věc, jak máš nastavené zabezpečení wifi.

adresy z wan části máš mít opsané (pokud tam není rovnou dhcp). v případě velkého rozdrbání se buď dá normálně připojit kabelem, nebo router vyresetovat.