Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NanoStation M5

Zdravím.
Jak je to s nastavením wifi častí?
Jakou šířku kanálu zvolit, je to jedno?
Jak je to s frekvencí.
Když jsme zařízení kupovali, na netu jsme našli info, že když to necháme na auto, zařízení si samo najde volný kanál.
Není to pravda.
Po pul roce jsem navštívil známého a byla to hrůza, bylo to v zarušeném pásmu, že to sotva fungovalo.
Předem děkují za info.

Bolo by skor dobre, keby si sa vymackol, co chces s tym zariadenim dosiahnut, respektive ako to mas zapojene, v akom rezime ho pouzivas a pod.
Ale ked chces mozem ti aj hned odpovedat.
1. Normalne
2. Zalezi od protistrany, kombinovanim 20/40 nic nepokazis
3. S frekvenciou je to tak, ze si nejaku vyberies a vysielas/prijimas. Podla moznosti najmenej vyuzitu.
4. Pri volbe auto si zariadenie najde najmenej zaruseny kanal...je to pravda.
5. Ono to funguje, ked sa to nastavi, ale inak suhlasim, ze este rok dva a 5GHz bude rovnaka bieda ako 2.4.

Kámoš má net od providera.
Okolo sebe má 3 rodiny tak 1 km vzdálené, kde nemají možnost nějaký internet.
Nějaký známý jim tam dal nanoše.
U kámoše AP a 3x klient.
Pokaždé jak za ním přijedu, tak to chodí na kokot a je to cele zaručené.
Na AP nanoše se s venčí nedostanu, jelikož je za natem.
Nikdo s nich se vůbec nevyzná aby si zjistili nezaručený kanál.
Jak správně nastavit to auto aby to fakt fungovalo?

Klienti se řídí podle AP, tam nenastavuj nic, jen SSID a šifrování. Pokud použiješ WPA2, tak AES, je to rychlejší. Šířka pásma auto 20/40. V menu zvol Site survey a nechej oskenovat okolí, koukni se, na kterým kanále je nejmenší rušení. Když tak si to seřaď podle frekvencí a porovnávej.
Na AP nastav SSID a šifrování, šířku pásma 20, je zbytečný zasírat pásmo čtyřicítkou. Udělej Site survey a zkontroluj potenciální kanál, jak je na tom s rušením. Pokud OK, nastav ho a nechej ať se to spojí. Pak zkus udělat speedtest a uvidíš.

edit: ještě jsem tak docela nepochopil jak je to u toho kamaráda. Má AP od providera, k tomu 3x nanostejšny pro vysílání k rodičům nebo jak? Tam by stačila na jeho straně jedna nanostejšna nebo něco s všesměrovkou.

-> když to necháme na auto, zařízení si samo najde volný kanál...
Treba vediet ako to ten volny kanal hlada. Je to mozne sa docitat v specifikacii pre 11n.
V kratkosti: nezaruseny kanal to hlada pri strate/restarte systemu. Problem je ten, ze nezarusene musia byt obidve strany, nielen strana AP kde je "auto". Okrem toho signaly pod -76dBm sa nepovazuju za rusenie.