Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zistit ci je proces zaseknuty

Ahoj,

potreboval by som nejako osetrit situaciu, ze program ostane visiet a nereaguje.

Cez naplanovane ulohy sa spusta batak a v tom bataku sa spusta ten program, cele to bezi na xp pro.

Je to command line utilita (konkretne rsync) ktora sa opakovane v cykle spusta s roznymi parametrami. Niekedy sa ale proste sekne a samozrejme cyklus v bataku nepokracuje, lebo rsync sa neukoncil. Batak sa po par hodinach ukonci nasilu, lebo ma v naplanovanych ulohach obmedzeu dlzku behu na 6 hodin.

Ja nasledne vidim v spravcovi uloh neukoncene procesy s rsync. Tie sa samozrejme hromadia a po par tyzdnoch ich je tam vzdy zopar.

Ja by som potreboval taky pripad nejako detekovat, vyhodnotit a nejako zopakovat/pokracovat v tom bataku, alebo nejak inak.

Ake mozne riesenia vas napadaju? Vdaka za zmysluplne rady.

Napadá mne, zda rsync jedině obalit volání RSync ještě něčím, co by mělo nastaven max. délku běhu.
Dejme tomu, že doba běhu s rezervou by byla 60m.
Chovalo by se to tak, že by se přes program zavolal RSYNC s max. dobou běhu. Pokud by doběhl dřív, vrátil by ERRORLEVEL 0, pokud by běh trval déle než stanovenou dobu, program by RSYNC ukončil a vrátil by chybu.
Ty bys pak byl schopný to v BAT vyhodnotit a případně krok zopakovat.

No pricinu zistit je dost tazko.

Po prve je to predsa len portovana apka pod win.
Po druhe tie stroje su strasne stare a navyse daleko.
Po tretie v tom bataku sa spusta celkovo 8 roznych prenosov. Funguje to na cca 50-tich strojoch, to je cca 400 prenosov kazdy den. A sekne sa to tak v 1-5 prenosov zo 400.

Pricina moze byt od vadnej RAM, zlyhavajuceho disku, chybneho routra a vypadavajuceho netu az po neopravenu chybu v tej apke.

Takze aj ked by som rad zistil pricinu, je to beh na dlhe trate.

-> spusta celkovo 8 roznych prenosov...
To sa moze, ale bezia seriovo (postupne) aj ked na preskacku. Paralelne to nebezi a este hodne dlhu dobu nebude.
-> vadnej RAM, zlyhavajuceho disku, chybneho routra...
Mas aspon predstavu kde hladat problem. Inak ked je vadny hardware tak ako chces aby apky bezali spravne? Ak by Boeing navrhoval lietadla na vadnom hardware asi by tie lietadla kazdu chvilu padali.
To by si riesil zakazom lietania aby nepadali, alebo skor vyriesenim prvotnej priciny?
- vypadavajuceho netu...
Toto by mohol byt problem len v pripade bezdratu.
- neopravenu chybu v tej apke...
Az dojdes sem, tak kontaktuj autora apky a zjednaj napravu, alebo zaisti nahradu.

Chapem, ze to moze byt tazke, ale tazke je vsetko co sa riesi prvy krat a nieje to trivialny problem. Pracoval som v nadnarodnej firme s >4000 pocitacmi a dalsimi tisickami riadenych zariadeni. Aj tam boli problemy, ale je potrebne ako admin navrhovat spravne riesenia a zdovodnenia rieseni s vypracovanim kolko to "usetri". Ono ti "hore" na take nieco pocuvaju...
Ich zaujima, kolko zhrabnu pre seba ked na niecom mozu usetrit.