Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sparovani sitove tiskarny a notebooku

Ahojte
Rad bych vas pozadalo pomoc. Mam uz delsi problem s tiskarnou Canon Pixma MG 3150, aby zacala chodit po siti a ne jen pres kabel. V dobe kdy jsem tiskarnu poridil vse pracovalo skvele, ale byl sem nucen reinstalovat windows na notebooku a od te doby uz to nefugnuje jinak nez pres kabel. Zkousel sem snad vse co sem kde nasel jako facoty reset tiskarny. Take na jiny notebook naindtalovat (opet bez vysledku, ale na stale stejne siti doma). Reinstalace ovladau. Napada nekoho kde by mohl byt problem ? Notebook jak w7 tak 8.1 ( legalni ). Predem diky za jakekoli napady

Tentokrát jsem se dostal už dále, ale zase chyba :(
1. odinstaloval jsem vsechno znacky Canon z ovládacích panelů
2. uvedl jsem router do factory settings ( pro jistotu, aby bylo vše čisté )
3. spustil jsem z CD instalátor dle návodu
4. Dostal jsem se do fáze Set Up New Printer kdy po kliknutí Next mě vybízí k připojení tiskárny přes USB.
5. Odpojím všechny USB, které mám k ntb připojené, aby se nic nehádalo a připojím USB tiskárny.
6. Chvilku to chroupe, až se objeví error jfIiF ( vyzkoušeny všechny 4 porty co na ntb mám ( jak 2.0 tak 3.0 )

Tak vzhledem k tomu, že to byl asi problém s driverem, tak jsem si stáhl ze stránek výrobce jejich driver.
Opakoval jsem krok s odinstalací všeho.
Dostal jsem se o trochu dál, tentokrát už spolu komununikovala tiskárna a PC pomocí toho kabelu.

Problém je teď v tom, že při nastavování přístupového bodu mi to nechce sežrat heslo na WiFi - údajně zadávám špatný síťový klíč ( což není pravda, abych zamezil překliku zkopíroval jsem ho z nastavení routeru ). Když dám instalovat ručně dopadne to úplně stejně viz screen FeFcM

Na notebooku jsem normálně na té konkrétní síti připojený, ale i tak jsem všechny profily smazal, přihlásil se z ntb opět na mou WiFi a zkusil instalaci tiskárny. Ale chyba zůstává stále stejná, že zadávám špatný klíč. Zkoušel jsem jak přes WEP tak WEP2-personal.

Celý postup co se tam děje raději viz screen r5afx ( u bodu 4 samozřejmě vyplním helso WiFi a poté kliknu připojit )
a už se mi opět zobrazí ta chyba co předtím, že zadávám špatný klíč.

síťové tiskárny přes lan se instalují normálně.
chápu u takové tiskárny zapnout i wifi režim, když jde kolem někdo s mobilem nebo jednorázově s cizím notebukem.
ale instalovat krám přes usb a dělat z toho wifi připojení, to je humus. nemá to instalačního průvodce?
ta tiskárna nemá normální konektor rj45?

Bohužel RJ45 nemá. Jen to USB a ještě na elektřinu.
Vůbec nemám ponětí co s tím může být. Hlavně když jsem to konfiguroval poprvé když jsem jí koupil tak žádné problémy nebyly. Až potom jak se reinstaloval ten systém. Ono je sice fakt, že ta tiskárna má už asi 4 roky, ale to by snad neměl být problém :D
Jediný instalační průvodce tak hned v první odpovědi co psal Kurt. Poslal odkaz od výrobce s postupem instalace, podle toho jsem to dělal a nevyšlo to.
Takže už žádné jiné nápady nejsou ? :(

spárovat to s tím hotspotem a ono to funguje

jistě, vždyť tomu krámu funguje wifi. co nefunguje, je instalace ovladače na pc.

doporučuju odebrat -> spustit batku:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

ve spravci zarizeni - menu zobrazit - zatrhnout "skryta":
dole odstranit zasedle a konfliktni ovladače.

má ten krám nějaké nastavení na svém panelu? ip adresa, síťové jméno, přihlášení k wifi?
pak by se tiskárna rovnou instalovala jako síťová (tcpip port), bez usb kabelu.
taky můžou psát v manuálu něco o pořadí instalace, ale u wifi čert ví jak to řeší, mě se jejich manuál číst nechce.

Žádné pasivované ani skryté ovladače u těch tiskáren tam nemám. V dalších mám akorat myšku.
Zkoušel sem prohledat ten krám ze všech stran a nikde nic podobného co by vypadalo jako IP jsem nenašel. Jen seriové číslo.
V manuálu nic konrétního nepíšou. Jen ta USB cesta.

Možná se mýlím, ale ja si fakt myslím, že by to mohlo být něco v nastavení toho routeru ( jen nevím co ). Když to chytlo ten hotspot tak ten ovladač pracuje.