Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s baterií NB

Dobrý den. Před časem jsem koupil NB - HP Compag nx9420 – v němž byla stará nefunkční baterie. Používal jsem ho jen občas s nabíječkou a vše fungovalo. Teď jsem do něj koupil novou baterii a nastali problémy. Baterii jsem vyměnil, něco probíhalo – asi její instalace – pak NB naběhl a zdálo se vše Ok. Připojil jsem nabíječku, baterie se dobila na 100%. Vypnul jsem NB odpojil nabíječku a NB odložil. Po několika hodinách začala blikat oranžová dioda nabíjení. NB nešel zapnout. Připojil jsem nabíječku a zapnutí fungovalo, baterie byla na 80%. Toto už se stalo 3x vždy po vypnutí se po pár hodinách po vypnutí rozbliká oranžová kontrolka a NB lze zapnout jen po připojení nabíječky a baterie je částečně vybitá. Prosím o radu co s tím. Děkuji.

Dobrý den,

1. To, že se po několika hodinách rozbliká, by mohlo být způsobeno tím, že notebook není vypnuty, ale je v režimu spánku nebo hibernace. Pak stále odebírá z baterie energii do doby než jí klesne kapacita. Pak by se měl notebook sám vypnout. Zkontrolujte jestli notebook opravdu vypínáte nebo jen uspáváte.
2. Taky to může být nastavením baterie v systému.
3. Je možné, že je baterie nekompatibilní - zkusil bych baterii reklamovat.

Vyzkoušejte a dejte vědět ! :)

KULDA

Baterie by kompatibilní být měla, je přesně do tohoto NB. Ano, měl jsem nastaveno uspání, tak jsem to přenastavil na vypnutí, ale není tam k dispozici nastavení když se NB sám vypne tak aby se vypnul ale je tam jen uspání. Zatím se zdá že je to OK, uvidím. Kde najdu to nastavení v systému? Kouknul bych se jak je to tam nastavené. Děkuji za pomoc. :beer::beer::beer:

Dobrý den. Předem se omlouvám za dlouhý popis. Problém vyřešen není. Popíšu co se s NB děje. Baterii jsem dobil na 100% a odpojil nabíječku. NB jsem nepoužíval a snažil se vypozorovat co se bude dít. Vždy po několika hodinách se rozblikala kontrolka a NB nešel zapnout, jen po vytažení a zpět dání baterie, nebo připojení nabíječky. Časy znovu rozblikání kontrolky jsou různé a zdá se mě že čím víc je baterie vybitá tím dříve se rozbliká. Přibližné časy kdy se kontrolka rozblikala (kdy jsem si toho všiml) a procenta nabití v daném okamžiku.

čas - %nabití
2:30 - 95%
13:30 - 88%
23:30 - 83%
10:00 - 76%
17:00 - 74%
22:30 - 71%
7:00 - 67%
17:00 - 60%
21:00 - 57%
22:40 - 55%
11:15 - 45%

Dále jsem si všiml toho, pokud kontrolka bliká a připojím nabíječku tak zhasne, ale po odpojení se okamžitě znova rozbliká. Moc děkuji za nějakou radu, je-li to baterií nebo NB.