Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz-Problém. Ohledně HDD.

Dobrý den nutně bych potřeboval poradit s mojím problémem pokud je to možné jelikož jsem s tímto nikdy nesetkal. Mám 2 disky Jeden 500gb SSD na kterém mám nainstalovaný systém a druhý HDD 3TB disk. Dnes k večeru po restartu pc mi zmizel druhý disk nezobrazuje se když kliknu na tento počítač a nezobrazuje se ani v BIOSU , když však kliknu na tento počítač a správce zařízení vidím tam svůj SSD disk a druhý je tam jako Neznámé zařízení. Pokud spustím správu počítače a následně najedu na správu disku tak tam vidím svůj SSD disk a u druhého disku mám napsáno Neznámý ,Neinicializováno když jej však chci dát inicializovat napíše mi to chybu systém nemůže nalézt uvedený soubor. Restartu proběhl natvrdo a předcházelo velké využití disku v kolonce systém ve správci zařízení , kdy jsem nemohl skoro nic dělat a vše trvalo neskutečně dlouho několik minut po restartu se disk přestal zobrazovat. Doufám že je tu někdo natolik zkušeny , aby mi dokázal poradit popřípadě říct jestli jsem disk odrovnal a mohu rovnou koupit nový Pokud zkusím postup dole přes Příkazový řádek tak mi to píše že disk je již online i když správce zařízení říká , že není. .Děkuji mnohokrát za veškerou pomoc.
1. Go to run and type cmd then right click on it and choose run as administrator
2. type DISKPART and hit enter
3. type : LIST DISK. This will show you all the connected disk with the offline one.
4. Now select the offline disk using the next command SELECT DISK wheredisk_no is the offline disk number which you can get from step 3 result.
5. Now you have selected the offline disk. Now enter command ONLINE DISK.

• Spust 'Powershell' a zadej :

Get-Disk

* Vypise HDD v PC, vidis tvé HDD ? Je Online, je RAW, je Offline ?
• Podle cisla tvého HDD (kuprikladu 2)

Initialize-Disk 2

* Spusti DISK, v pripade ze je Online nebo neni pripojen.
• V Pripade kdyz stale 'Offline':

Set-Disk 2 -isOffline $false

[img=/file/view/27674-idisk2-png]http://pc.poradna.net/file/view/27674-idisk2-png[/img]
TiP ~ Zda-li ti PS pri zadani prikazu vypise par radku cervene, ze nastala chyba typu 'PermissionDenied':, tak spust PowerShell jako 'Spravce'!

Nevidis ho ani kdyz zadas ? :

Get-PhysicalDisk -CanPool $True
Get-PhysicalDisk

BIOS ho také nevidi ? Jestli ho identifikuje BIOS, tak pouzit nejaky diagnosticky nastroj pres BOOTovaci zarizeni, k vylouceni viny ci nastaveni opertacniho systému.
TiP ~ UltimeBootCD www.ultimatebootcd.com /* Obsahuje i diagnostické nastroje pro HDD. Staci jen vytvorit BOOTovaci USB, neboj, je to velmi jednoduché.