Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otázka ohledně PSU a napětí.

Zdravím, měl bych jeden dotaz ohledně napětí zdroje PC. Na něm je napsáno konkrétně "AC Input Range- 100~240V (Max. 90 ~ 264V)". Ale já mám kabel 230V a není zásuvka taky jen do 230V? Jsem, co se tohoto týče, totální amatér, tak prosím žádné odpovědi typu, že jsem vůl. Stačí mi pouze když mi někdo napíšete, zda mohu ten zdroj zapojit tím 230V kabelem a nebude tam nějaký problém. Podrobnějšímu vysvětlení proč ani či ne se samozřejmě nebráním :). Děkuji

Slovo: "amatér" má zcela jiný význam a spojení: "totální amatér" nedává žádný smysl!
Normální jedinec vsune kabel na jedné straně do zásuvky v těle zdroje a na druhé straně do zásuvky rozvodu nn a pak by možná zapnul i příslušný kolébkový spínač na těle zdroje. Oba konce šňůry jsou rozdílné, takže je lze velmi těžko zaměnit, ale Murphyho zákony jsou platné.

vedení má nějaký úbytek napětí, není bezeztrátové. (proto se šňůra k pračce netáhne zvonkovým drátem)
blíž trafu je vyšší napětí, na konci čtvrti/obce je nižší, není tam přesně 230V.
proto ta tolerance na štítku, spínaný zdroj už se s tím vypořádá.