Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 99-100% disk

Zdravím,
Když na svém výkonném notebooku ( Windows 10) hraji jednu hru, konkrétně hru Rust, tak to asi 2 minuty běží v pořádku a potom se mi to sekne i s celým notebookem. Když se mi jednou povedlo zapnout správce úloh, viděl jsem, že my systém zabírá přes 90% disku, celkově jsem měl 99%. Mohl by mi někdo prosím poradit, co mám udělat?

• To vysoké % zatizeni, vyuziva presne jaky servis ci aplikace ?
• Nevytezuje ti to servis "superfetch" ?
* Systém je hodne obecné oznaceni, po kliku ma i pod-system ulohy.
TiP ~ Nebylo by naskodu, Notebook radeji projet SW typu MalwareBytes, zda-li nekde o nejakou infekci.

TiP ~ Spust <PowerShell> jako spravce a zadej :

 set-service -name SysMain -startuptype disabled

• Nasledovne spust prikazovy radek <WIN+R> a napis do neho regedit a najdi hodnotu :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Ndu

• Klini 2x na 'START' a nastav mu hodnotu [4]. "Dulezité" : Po vykonani "RESTART PC" !!

[img=/file/view/27685-nud-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/27685-nud-jpg[/img]

ten krám nemá zespodu typový štítek?

Když na svém výkonném notebooku...

myslíš ten ulv procesor?

na něco jsem se ptal: ta instalace je od prodejce, nebo domácí tunning?
ve druhém případě: odkud pochází chipset driver, pokud vůbec je?
ovladač grafiky je od výrobce notebuku, nebo z jiných stránek?

edit: ta změna v registrech se projeví po restartu.

dal jsi sem odkaz na soubor ntoskrnl.exe, dá se tedy předpokládat konflikt s ovladači. notebů je tak jak bylo od prodejce, nebo někdo něco přeinstaloval?
nebo to máš upgrade z w8 na w10, bez instalace ovladačů pro verzi w10 a zapomněl ses zmínit?

procesory se sníženou spotřebou (a výkonem) se dnes cpou do "gaming" strojů?
grafika 8400m ani ve své době nebyla zrovna dělo. ta alza už zase lže, jako když skřet kvičí, že jo?

V rukách neznalého uživatele 100%. Stejně tak jako CCleaner, TuneUp a podobný sračky. A znalý uživatel soft tohoto typu nepotřebuje.
A dále - ovladače se aktualizují výhradně ručně z webu výrobce HW, a to pouze v případě, že něco nefunguje a na webu výrobce HW najdeš nový ovladač s opravou této chyby,

Takže mi tu chcete říct, že advanced system care je vlastně škodlivý software?

ano je.
pc časopisy jeden měsíc publikují návody na tunící sw a čističe, druhý měsíc zase píšou o opravě windows a záchraně souborů z pc, třetí měsíc o zálohování - a tak furt dokola.
kdyby ty lamerské redakce neustále neštvaly bfu články o rozdrbávání pc, pak nemají o čem psát a co další měsíc opravovat.

u normálních windows může pomoct přeinstalace driveru chipsetu a po něm nová instalace problematického ovladače.
ale u windows rozdrbaných těmi časopisovými tuniči už obvykle nepomůže nic.

o bsod nepíšeš, můžeš proto jen zkontrolovat prohlížeč událostí -> protokoly windows -> systém, co je tam za chyby z dob zaseknutí.

pro jistotu: co má ten výkonný notebuk za síťovou kartu? přesný název dle správce zařízení.