Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční zesilovač

Dobrý den,
leží mi zde dva výškové reproduktor, jeden basový a středový. Basový má čtyři dvojice svorek, zbylé pouze jednu dvojici. Zesilovač je značky Aiwa, ma vzadu mimojine dve dvojice svorek, je velice podobný tomuto. Nefungují v něm CD ani kazety, pouze radio po zapojení slabě hraje protoze chybí antena.
Nerozumím temto vecem, ale bylo by skoda tech reproduktoru. Nemuzu ovsem najit nejaky zasilovac, ktery by se mi hodil.

Dekuji za odpoved

Už to chápu. Bohužel to jsou komponenty ze 2 různých sad. Ten "basák" je subwoofer, přes který se připojí satelity (podle nápisů na bedně, ta obsahuje výhybky) a tvoří pak stereo set 2.1.

Zatímco ty JM jsou součástí 5.1 setu. Ty JM 12 určitě nejsou výškové :-)

Takže k "basáku" ti chybí satelity a k JM chybí zadní pár.

A hlavně chybí zesilovač, k "basáku" nějaký stereo a k JM setu 5.1 neboli AVR.

Samozřejmě, ty JM 12 se dají použít jako stereo (a SW k nim asi nemá význam) se stereo zesilovačem. Ten JM 10 lze použít v podstatě jen v 5.1 setu.

Ten "basák" by se v zásadě dal použít i jako SW do 5.1 sestavy, ale není aktivní, tzn. ten 5.1 zesilovač (AVR) by musel mít repro-výstup i pro SW (nestačí CINCH). A musel by umožnit nějaké rozumné nastavení, ty JM 12 mají vlastní hloubkáče a ten "basák" by s nimi mohl kolidovat.

a) použít ty JM 12 jako obstojné stereo: jakýkoliv stereo zesilovač 4 - 8 ohmů, 25 - 100 W.

b) "k basáku" někde sehnat příslušné satelity AQ (asi už jen v bazaru) + jakýkoliv zesilovač stereo 4 ohmy, 25 - 100 w. Samostatně je prakticky nepoužitelný, jako satelity by šlo zkusit nějaké malé regálovky 4 ohmy.

a) i b) je stereo souprava.

c) k JM sehnat zadní repráky (v podstatě nějaké menší regálovky JM i jiné značky, 8 ohmů) + nějaký zesilovač 5.1 (AVR), musí mít potřebné audio vstupy (6x CINCH a/nebo optiku či koax). Využije se i Centr JM 10 a bude to 5.0 sestava (efektový kanál půjde přes JM 12). Popřípadě sehnat i JM či jiný SW na doplnění na kompletní 5.1. Ten AQ se nehodí, nemá 1, ale 2 vstupy a je pasivní (většina 5.1 zesilovačů má jen line-out pro SW).