Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sháním nové kvalitní křeslo/židli k PC

Prosil bych o rady - na co se zaměřit, a čemu se naopak vyhnout. Preferované parametry:
--- Vhodné pro dlouhodobé sezení
--- Vhodné pro člověka s výškou okolo 195 cm
--- Cena cca do 6 000,-

Díky za rady, tipy a názory.

PS: prodávají se vůbec podobná křesla/židle bez bočních opěrek pod ruce?

Někde jsem četl, že zdravější je sezení bez opěrek. Dřív mi vyhovovaly spíš opěrky a teď je zas možná radši sundám, v některých pozicích spíš překáží. Takže nejlíp najít křeslo, kde budou opěrky demontovatelné (to má asi většina kanc.křesel). A kolečka rozhodně se silikonovým páskem po obvodu, jsou tichá a šetří podlahu.