Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem R9 290X Dotaz

Dobry vecer, mam jeden dotaz ohladne R9 290X. Karta bezi v hrach stale na 94 stupnov a tym padom sa podtaktuje a mam menej fps. Je mozne nejak aby sa frekvencia jadra drzala aspon na 900MHz? Skusal som uber mod, ale ten strasne huci. Grafiku som vycistil stlacenym vzduchom, ale v hrach stale 94 stupnov. Pozeral som ten artic chladic, len sa bojim ho instalovat, a nemam teraz ani finan. prostriekdy.

Já se ani tak neptal na chladič CPU, ale jak je řešeno proudění tekutiny ze skříně. Obzvláště, když "skříň" je papírová. Jaksi se to teplo z té skříně musí dostat ven a dovnitř zase tekutina z místnosti.
"...Zadní stranu můžete vybavit jedním 80mm ventilátorem, který bude odvádět ohřátý vzduch z vnitřku skříně.... (zdroj) - skříň je šunt, který neumožňuje řádné proudění tekutiny - zdroj je modernisticky dole a osaditelný zadní odsávací ventilátor je 80×80 mm! Pokud by tam byl prostor, pak by bylo možná možnost vzít otvírák na konzervy a šídlo a vytvořit prostor pro montáž 120×120 mm odsávacího ventilátoru. Ale tu skříň od Erosvolvea jsem naštěstí ještě neviděl.
Poznámka: Jakýpak je v tom asi zdroj?

Mas teda nejake riesenie?

• Dostal jsi jich nekolik :

1) Dle ovladace zkusit nastaveni s 'WATMAN'
2) Vymena chladice
3) Otevreni bocnice, pripadna zmena PC bedny.
4) Snizeni napajeni Grafické karty /*Core Voltage (mV), PowerLimit.
TiP ~ Zkusit 'LEHCE' podtaktovat