Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nově složený PC nebere bootable USB

ahoj,
nechal jsem si složit PC od CZC s tím, že jsem neobjednával cd/dvd room, myslel jsem si, že OS vyřeším přes USB a všechno bude v pohodě.. no PC při naběhnutí vyhodí hlášku "Reboot and Select proper boot device ....... ", když zkusím ze začátku skočít do biosu přes níže vypsané klávesy (del, f11), tak mě to ihned přehodí na černou obrazovku s tou hláškou. Dokázali byste mi prosím nějak poradit, jak se dostat "dál"? Ovladače k biosu jsem si vyhledal (podle mě je problém tam), ale je to nějaký soubor s koncovkou .2A0 a nemám tušení kam to dát, aby to ten PC viděl. Dá se to tedy nějak vyřešit, nebo budu muset dokoupit cd roomku?

Předem díky.

Tak jsi měl pravdu, toto pomohlo :) Každopádně když jsem proklikal u instalace jazyk, tak po "Nainstalovat" mi vyskočílo: "Chybí požadovaný ovladač zařízení CD/DVD. Pokud používáte disketovou jednotku, jednotku CD, DVD nebo USB Flash ovladače, vložte ji nyní."

Děkuji za předešlou radu, ale dokázal bys mi prosím poradit i s tímto?

Předem díky.

• .2A je nebo bude zrejme soubor s BIOS, né ovladac, ktery slouzi k 'Flash' tvého BIOSu.
TiP ~Zkus ten <USB> klic v jiném <USB> portu, vypni nebo naopak spust v BIOSu moznost/polozku 'SECURE BOOT', zda-li pouzivas instalaci 'UEFI|EFI'.