Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s detekcí durhého monitoru

Čau,

koukal jsem tady po fórech a nikde jsem nenašel odpověď na můj problém mám grafickou kartu AMD Ati Radeon HD 6670 která má 3 konektory HDMI VGA a DVI ve VGA mám zapojený jeden monitor a koupil jsem si redukci a zapojil jsem jí do DVI konektoru na graf.kartě a do tý redukce druhý monitor s VGA kabelem. No problém je v tom že PC se chová jakoby tam byl připojen pouze jeden monitor zkoušel jsem ten druhý detekovat přes AMD Catalyst Control Center (v obrázku) nebo i přes nastavení ve Win 10 (jo mám Win 10 :D )a nic prostě jako by tam zapojen byl jen jeden ale reálně jsou zapojené dva (v obrázku) koukal jsem i do BIOSu no tam jsem nic nenašel že by se tam měl "povolit" druhý monitor můžete někdo poradit předem díky :)

z těch fotek na netu je to neurčité, ale i podle popisu výrobce bych tipoval, že vga výstup to má jen jeden.
nemáš k tomu na cd ani popis? ani nejde stáhnout od tvého výrobce?

taky nevím, co to je posledních 10 let za nápad, kupovat monitory s jediným vga vstupem. zaúkoluj ježíška něčím pořádným 22-24" a ne pitomostmi.

Pokud mas na mysli CD od grafiky tak to uz asi ani nemam :D jinak mi to nejde do hlavy...prece kdyz mam na grafice vic vystupu u me trema vga dvi a hdmi a kdyz zapojim vga a potom at uz pres redukci nebo bez druhy monitor do dvi tak by je mel pc v pohode aspon detekovat ne ? Proc to tak neni u me proc se chova jako by to dvi bylo nefunkcni na grafice ?

pokud máš VGA monitor připojený do VGA portu, pak nemůžeš použít VGA redukci do DVI-I, protože D/A převodník mají novější karty už jen jeden (tj. je možné zapojit pouze jeden analogový monitor).

Pokud máš 2 VGA monitory (což tě hluboce lituju, v dnešní době provozovat VGA), pak jediný způsob jak to zapojit, je použít AKTIVNÍ redukci na VGA. Např. z HDMI:

https://www.alza.cz/lenovo-hdmi-to-vga-monitor-ada pter-d507018.htm?catid=18849602

Ak má gr.karta VGA, DVI a HDMI výstupy:

Aj keď grafická karta má tri zobrazovacie konektory, môže dávať na výstupe iba dva obrazové signály súčasne. Dôvodom je, že dva z troch výstupných konektorov zdieľajú jeden video signál a preto grafická karta podporuje iba maximálne dva displeje. Kombinácia výstupných displejov, ktoré môžu byť dosiahnuté, sú závislé na konkrétnej značke a modely grafickej karty.

Ak chcete otestovať, ktoré kombinácie výstupu sú možné s grafickou kartou, pripojte displeje ku grafickej karte a spustite AMD Catalyst Control Center ™. Ak je len jeden displej povolený v AMD Catalyst Control Center, videosignál je zdieľaný cez dva pripojené výstupy. Prepojeníe jedného z displejov na ďalší dostupný výstupný konektor by malo byť umožnené pracovať s obidvoma displejmi súčasne.

Čiže testuj, skúšaj... :-)