Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit open_basedir v linuxu

Chci si v php číst soubory na ploše v mém ubuntu,

nastavil jsem open_basedir na /

[http://pc.poradna.net/file/view/27689-screenshot-4  -png]

Restartoval, ale stejně mi nejde číst, dělám něco špatně? Nebo je potřeba ještě něco nastavit?

PHPkód:

[http://pc.poradna.net/file/view/27690-screenshot-5  -png]

(jo vím, plocha je lokace na hov** a může existovat bezpečnostní problém)
jen si to zatím testuji.

Děkuji za každou radu.

Edit: cat na cestu v php kodu funguje, vypíše obsah, takže cesta je správně.

že nejsi profík, to je více než zřejmé, Apache se ZÁSADNĚ provozuje v chroot jailu. Dále stále nerozumím co chceš "testovat" na serveru, kde děláš takové vylomeniny. Nic takového se do produkce nedostane, tudíž nemá smysl "testovat".

Já jsem se jako profík nenarodil, ale narozdíl od tebe jsem se neopájel svým egem a vnímal jsem, co mi ostatní (ti chytřejší) říkají.

na soubor to nestačí. Musel by přidat na celou cestu, a to je to dojebání o kterém jsem psal výše. Takto URČITĚ NE!

edit: a navíc tohle je přesně ten zcela nesprávný programátorský styl (byť pouze "na testy"), protože vede k slabému kódu, jímž si "proglamátor" ulehčuje svou práci a dělá z relativně bezpečného Linuxu děravá samoadminovská Wokna.