Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem D-Link DWA-127 - nepřipojí se k nalezené WIFI

Zdravím, dnes jsem si zakoupil WIFI adaptér D-Link DWA-127. Postupoval jsem podle návodu kde píší že mám nainstalovat software (ovladače) a po vyzvání zapojit adaptér do USB, což jsem taky udělal. Po zapojení mi začne vyhledávat sítě, po pokusu k připojení na moji WIFI síť (kterou adaptér vidí) zadám heslo, chvilku to pracuje, na liště u internetu se chvilku točí kolečko a pak to vyhodí že Windows se nemohl připojit k síti a jméno mé sítě. Starý zlomený a přepájený adaptér bez problémů funguje a na mou síť se připojí. Zkoušel jsem jen odinstalovat a znovu nainstalovat software, potom stejný software stažený z oficiálních stránek, vypojit a za 20 sec. zapojit router. Prosím o pomoc a děkuji za každou radu.

Na routri si nastav sifrovanie iba na WPA2/AES. Nesmie tam byt nic ine. Byvaju problemy s pripojovanim ak je to nastavene na WEP, alebo na WPA/TKIP, pripadne viacej sifrovani naraz: WPA+WPA2, TKIP+AES. Nazov siete nesmie obsahovat medzeru a specialne znaky. Moze obsahovat len znaky velkej a malej abecedy a cislice.

Tak bohužel nic, zkoušel jsem to na chvilku i bez zabezpečení a stejně nic. Nemůže to být tím že mám starý router TL-WR340G a na boku u adaptéru čtu "For optimal wireless performance use with a Wireless N router" ale zas tam píšou optimální ne že to nebude fungovat.

ale jistě, nastavovat doma sekci "wpa enterprise" je úplně normální.
a na "wpa personal" se nedá odrolovat? zhruba podobně jak tady, nebo vybrat ve "version" tu psk=personal verzi.

aspoň máš důvod zastaralý géčkový router vyhodit a pořídit si jako použitelné minimum třeba wr841n, s ním už ten enkový adaptér dlink využiješ (pokud nejsi vzdálený přes 3 zdi).

Nevěděl jsem že jsem zrovna v sekci enterprise, nemám to tak hezky rozdělený jako na obrázku. Nastavil jsem to přesně podle obrázku, ale pořád nic, asi to fakt chce novější router, nynější mám ještě od poskytovatele. Udělal jsem screen abych se ujistil že to mám správně nastavené: LrhK

ten tplink to má u různých verzí routerů a firmware trochu jinak.
čili "psk" jsi trefil správné nastavení.
a security i encryption už je zvolená pevná hodnota, ok.

ještě nahoře máš mode/režim: 11b ... špatný nápad, velmi pomalé historické nastavení.
router umí režim 11g, což je teoretických "54mb", prakticky při jediném klientu bez rušení max 22mbit, víc z toho nevyrazíš.
tvůj usb bazmek umí přijímat i normu 11n, to je "tzv. 150mb", reálně do 65mbit.
má to smysl při více pc v domácí lan, nesouvisí to s rychlostí k providerovi. ale je to důvod použít tento router jako ápéčko na zahradu/do garáže a nahradit ho něčím normálnějším, enkovým.

stávající router už by měl po zadání normální rychlosti fungovat - viz inssider na tom pc.
je možné, že enkový usb adaptér považuje béčkové vysílání za špatný vtip, že jeho ovladač už s tím nepočítá. ale s 11g se domluví.

jestli nemáš členitější byt, kde v posledním pokoji nebo na balkóně chybí signál, pak nemá cenu se s tím dlouho trápit. připiš ježurovi na seznam nějaký normální 2-anténový router.

Koukám že po přehození mode mi starý adaptér stahuje o třetinu rychleji, takže z vlastní neznalosti jsem se okrádal o rychlost, raději nechci vědět co tam mám ještě špatně, přeci jen to poprvé a naposledy nastavoval poskytovatel před 6 lety. Moc děkuji lední brtníku!