Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadávající připojení Wifi při současném připojení více zařízení

Dobrý den,
máme v bytě router, který je napojen kabelem k anténě pro celý barák. Zařizuje to ale takový nerudný starý pán, tak od něj se mi rady nedostalo.

Problém je, že se tady na naši wifi připojujeme dvěma laptopy a tak nějak se spolu přetahujeme. Když je připojen jenom jeden, tak vše funguje, ale když jsem připojen já a přítelkyně se připojí, tak mi začne vypadávat připojení, ale jí ne.

Router je prastarý, běží na kanálu G. Podle instrukcí toho pána jsem mu při zapojování nastavil statickou IP, subnet mask, gateway a DNS.

Děkuji za rady zoufalci,
Thorvald

Router je prastarý, běží na kanálu G

nahradit chcípáka trochu výkonnějším broukem. lowend třeba wr841n.
a mrknout se (inssider pro pc, wifi analyzer pro android), jestli vás na stejném kanálu neruší sousedi.

jestli se doma povalují i wifi founy a tablety, chce to nastavit router napevno:
wireless security: wpa2
encryption: aes

jako bonus se dá nechat odspywarovat notebůů, jestli v něm neběží nežádoucí sw, který vyrábí desítky síťových spojení. zobrazí je třeba ms tcpview.

Inssider jsem zkusil, ale nabízejí jenom zpoplatněnou verzi, dokonce ani žádný trial. Nabízejí sice vrácení peněz do 30 dnů v případě nespokojenosti, ale do toho se mi příliš nechce.

Navíc si nemyslím, že by to bylo ono. Připojené máme jenom ty dva noťasy. Přítelkyně má stanoviště hned vedle routeru a já v sousední místnosti a když ho zapne, tak se pak o připojení přetahujeme.

antiviry (avast nevyjímaje) o spywaru neví ani slovo, i kdyby ho tam leželo půl disku. antiviry jsou přítěží, ztrátou času a ohlupováním uživatelů. je to obrana ne ze včerejška, ale z doby před 10 lety.
čistil jsem kdysi pc, "chráněné" tím nortonovým trusem. jeho log z antispyware má 130kb.

avast směle vykopej ven, zapni tu windefender atrapu a budeš chráněný možná lépe.

dnešní funkční router stojí 500-600, není co řešit.