Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Programování první hry

Ahoj, chci se zeptat, co vše je potřeba k programování první hry. Nebo té druhé (kvíz nebo hada v příkazovém řádku jsem už udělal). Je nějaký jednoduchý 2d "engine"? Umím základy v C a C++.
Děkuji předem

Neříkám si programátor, jen jsem se chtě zeptat, jak je těžké udělat nějakou jednoduchou hru, která má aspoň nějakou grafiku a nejde o konzolovou textovku. Prý je spousta programů, které o hodně zjednodušují tvorbu "hry", takže člověk k tomu nepotřebuje být úplně hackerman.

hlavne ze vie zaklady Ccka, a uz sa hrnie do hier a podobnych veci. Fakt genialne. Keby si rozmyslal, das mi za pravdu. Aleo ti pride normalne, ze studenta mediciny pustia hned k operacii mozgoveho nadoru?
Stavim sa ze nevie co su matice a v zivote nepracoval s poliami, nevykreslil ani ciarku na obrazovku, atd. Zaciatocnik nema co vobec taketo veci chciet. K tomu treba ist postupne.

Ano, i neplacené neplacené IDE jako 'UNITY 3D', na 2D hry primo pouzij SFML a SDL (nebo pres co jsi delal toho hada), zdarma je i "CONSTRUCT', nebo kdyz mas za to, ze ovladas c++, nebudes mit problém vytvorit hru treba i v DX pres Microsoft Visual studio, nebo 'NXA Game Studio', na kterém se daji lehce tvori treba plosinovky ve 2D.