Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Usporný režím S3(STR)

Dobrý den
Jelikož jsem laik tak nevím jestli můj dotaz dost smysluplně vysvětlím.Při zapnutí Windows XP profi mi někdy nenajede Kerio Firewall a AVG anti spyvare a hlasí error.V biosu jsem kvůli tomu nastavil ACPI Suspend Type S3(STR) což je usporný režím,který praktický vypne PC a pokud se nevypne el proud tak mi to najede tak jak jsem nechal programy spuštěné.Dotaz zní:Můžu tento způsob zapinání PC používat stále a co popřípadě tím budu omezovat(paměť)?.Za názory a rady předem děkuji

Problém je v tom,že nemůžu zjistit proč nenajedou.Kerio jsem odistaloval a znovu naistaloval.Nidy mi to nedělalo až poslední dobou.Internet mám přes kabelovku,tj.do adapteru a jelikož na stejné adrese používám i NB tak to mám z toho adapteru napojene na další router "edimax" z kterého to je napojeno ne PC a NB.V NB mám totožné programy a tam to jede O.K.Ještě musím dodat,že někdy v tom PC mi nenajede Windows vůbec a hlasí,že se nemůže přihlasít k doméně.Router jsem vypnul ale na PC probléb zustává.Zkoušel jsem jestli to není nějaký vír ,ale NOD32,AVG anti spyware a Sbybot nic nenašly.Taky jsem zkoušel log na tom serveru"hijackthis",Obnova systemu taky nepomohla.

Bolo by lepsie keby si riesil ten error co hlasi kerio a AVG, nieco ti mozno aj dost zasadnym sposobom nefunguje.

Pouzivat usporny rezim namiesto vypinania sa da, ale za a) zere to vo "vypnutom" stave viac (musi byt napajana RAM), a za b) ak vypnu prud tak mozes prist o data, mozu sa posahat subory apod.
Ked uz tak mozno by bolo lepsie skusit hibernaciu (= rezim spanku), vtedy sa ulozi obsah RAM na disk a teda nevadi ak vypnu prud. Musis si to povolit v ovl.panely - energia, ak nie je povoleny, a po start-vypnut stlac shift a zmeni sa ti pohotovostny na rezim spanku. Najlepsie je Win ale asi normalne vypinat, nech sa odstrani ten bordel co sa neustale nabaluje u Win v RAM :).

Děkuji za názor ale na netu jsem se dočetl.že tento způsob vypinání,který jsem popsal nemá na spotřebu el.energie žádný vliv.Teda má jako ve vypnutém stavu.Rozdíl je oprotí hybernaci jenom v tom ,že jak se vypne proud tak příjdu o data.Tak teď nevím jak to vlasně je.

Tak si sa docital na nete peknu kravinu.
P.S. nevyhod je tam viac, napr. okrem RAM su napajane zariadenia ktore by mohli PC prebudit, a prip. ho aj prebudia aj ked nechces (da sa sice nastavit vo Win ale napajane ostanu), napr. PS2, USB, atd. hlavna nevyhoda je to ze ked vypnu prud mozes mat dost velky problem. Vseobecna nevyhoda standby a hibernacie je ako som pisal ze ostane bezat vsetok bordel, procesy ktore z nejakeho dovodu ostali visiet (u Winsraciek a dementne napisanych aplikacii (=vsetky) bezna zalezitost) atd.

Ries problem a nesnaz sa ho obchadzat nezmyslami.

Tie testy robia amateri t.j. nevedia co robia, nevedia ako to robia, a tvaria sa pri tom strasne mudro. Co mali zapojene v PS2, USB atd? Zrejme nic... Iste ze niektore dosky PS2/USB, sietovku, atd nechavaju zapnute aj v S5 (vypnutom stave) ale to su potom dementne dosky :)
Samozrejme ze spotreba nepresiahne 12.5W (5Vx2.5A - to je v ATX specifikacii to co by mal zdroj minimalne vydrzat dodavat) ale moze sa lisit v S3 a S5 aj o watt apod. Spotreba ale nie je hlavny argument, napisal som tych argumentov viac. Ak to chces pouzivat tak to pouzivaj, mne je to fuk.

Pokud jsem to dobře pochopil tak v tom odkazu co posílate je rozdil v tom ,že tam se píše až 9w spotřeby a v tom tzv.mém je 5w v tom popsaném režimu.Nezlobte se ale já spotřebu nechci řešit ale třeba to jestli takový způsob vypinání a zapinání PC bude nějak působit na system,např zpomalením načitání.Já problém s tím ,že mi nenajedou některé programy při startu Windows se snažím řešit prvotně ale bohužel jenom do stavu mého laického pochopení tohoto problému i tak vám děkuji za ochotu pomoci.

V software System Mechanic je funkce defragmentace pamětí,nebo obnova pamětí.Já se ale pouštím na skutečně tenký led a moc tomu nerozumím.Budíž mi omluvou ,že jsem v pokročilém věku a pc jsem si vybal jako koníčka,takže cokoli poučného a podnětného aplikuji.Někdy by se divil i Gates co já dovedu s Windows

Ak si laik tak prosimta nepouzivaj ziaden system mechanic ani nic podobne. Proste ak silou mocou chces namiesto riesenia problemov pouzivat S3 (nechapem ako ti to pomoze) tak ho pouzivaj, ak nebudes mat problemy tak budes rad, a ak budes mat s tym problemy (problemy mozu byt po prebudeni s niektorymi zariadeniami, alebo strata dat pri vypadku elektriky) tak mas smolu. Nic lepsie s tym neurobis neskusaj este vacsie blbosti. Uz to mas dosrate dostatocne.
Nechapem co chces vlastne pocut. Najlepsie by si urobil keby niekto kto sa rozumie nainstalil Win+ovladace a programy nacisto a nastavil spravne siet a firewall. Mozno mas uz posahane syst.subory ako si to zapinal do S3 a vypinal prud ci co si to pisal, alebo mas tam vir alebo iny sajrajt, alebo iny HW problem (ram, disk, odchadzajuci zdroj alebo doska ..., je nutne diagnostikovat, memtest86, utilita oid vyrobcu disku, apod).

Ještě pro uplnost musím dodat,že asi před týdnem jsem měl ténto Pc (už po několikate) v opravně.Chtěl jsem tam přidat USB a vyměnit zdroj z 300W na 350W kvůli hlučnosti.U té přiležitosti jsem chtěl nechat přeinstalovat nebo odinstalovat a znova nainstalovat Windows,bylo mi doporučeno,že to je po jejich kontrole zbytečné v tom smyslu ,že všechno diagnostikovali a vše je O.K.Děkuji při řešení mých asi pro někoho absurdních problému.Takže jdeme do opravny.Hezký večer