Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak mám nastavit rozlišení 2560x1440 na monitoru?

Ahoj, poraďte mi prosím, když připojím monitor k PC, tak přes kabel HDMI-HDMI je dostupné rozlišení max. 1920x1080px a pěkně hladké. Když připojím kabelem DVI-DVI, tak na stejné rozlišení OK, ale na maximální rozlišení je to takové: screen

Mám GeForce GT 430, WIN7 64bit. Všechny aktualizace stažené. Monitor Benq BL2710PT. (CD z krabice jsem nevkládal/neinstaloval).

Děkuji za radu.

PrintScreen je hladký a ostrý. Vím, že ho na klávesnici mám. Moje oči ale nastavené rozlišení vidí stejně jako fotka displeje. Lépe bych to jako vy nenapsal. Jen nevím jak udělat, aby se rozlišení 2560x1440 zobrazovalo stejně hladce jako nižší rozlišení....

Mám první monitor s takto velkým rozlišením..... Jen mě zaskočilo, že si můžu nastavit 2560x1440 a přitom nejde z displeje nic přečíst.
Kabel je "single link", je to na něm přímo napsané. Nastavení v monitoru jsem projel. Nic jako "auto" tam napsané není. Ani nic s rozlišením. Je tam možnost si nastavit typ vstupního kabelu a barevné tóny zobrazení. Toť z důležitého asi vše.

CD z krabice jsem nevkládal/neinstaloval

Tak vlož/instaluj. Systém (grafika) zřejmě netuší, co za krám zobrazuje tvé skvělé aplikace. *inf monitoru obvykle pomůže. edit: Nejsem si jistý, zda DVI (tvůj zřejmě single) tohle zvládne (nekamenujte).

OK, koupím jiný kabel a uvidíme. Tohle jsem netušil. Děkuji za radu.

Může mi někdo z Vás prosím napsat, když koupím DVI-DVI s "dual link" označením a nastavím pak ve WIN rozlišení 2560x1440px, tak to bude hladké nebo i tak bude "rozostřené", jak napsal shiro výše? Jistě zde někdo z Vás má 2560x1440px teď na monitoru. Takže pokud je zde někdo kdo to rozlišení má defaultně, tak vidí vše na monitoru OK?

Ovladač/driver jsem z CD nainstaloval. Samozřejmě, že to zatím nijak nepomohlo.