Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se nabourat do Windows

Mám půjčený notebook, kde je Windows XP. Windows nešlo z nějakého důvodu zaregistrovat (usuzuji podle toho, že už je přestávali vidle podporovat) a teď mě Windows nechtějí pustit bez registrace dál. Prostě pustím počítač, vidím, že se startuje Windows a pak naběhne modrá obrazovka mektající, že je mám zaregistrovat. To ale nejde, když to chci provést online, tak to hlásí, že se nepodařilo spojit se serverem, když to chci stornovat, tak mne to také nikam nepustí.

Dotal jsem svolení vypůjčitele, že to mohu přeinstalovat nebo smazat, zadrhel je ale v tom, že v BIOSu je vše zaheslováno a hesla nemáme. Takže nemohu ani formátovat, ani snad nemůžu vybrat odkud budu bootovat. Rozebírat HW a pokoušet se hacknout kód se mi fakt nechce. Nějaké nápady?

Windows XP jdou stále aktivovat, tedy před týdnem to šlo...Když se to nechce spojit se serverem MS, tak nejsou nainstalované ovladače síťové karty, což jsi měl za měsíc co máš na aktivaci, stihnout. Stále je tu ještě možnost aktivace po telefonu.

Tim lip.
* V podniku pouzivame aktivacni skript, kde mame licence nakoupeny dopredu (kuprikladu po 50 aktivacnich klicu, stejne to mame i pro Office etc), s SMS nemam primo zkusenosti (prece jen telefoni aktivace nedelam kazdy den) vyrizovani ci reklamaci aktivace jsem provadel prevazne telefonicky.

to uz si musi vyriesit on. preto som to ani nespominal.
reset biosu na ntb heslo v drvivej vacsine pripadov neodstrani...prave preto, ze je to ntb.
mnohe ntb ani klasicku baterku nemaju, cize to nevyersetujes defakto nijak.
napr. u dellu moze na podobne vymysly rovno zabudnut, tam sa s tym vobec nebavia. maju na to platenu sluzbu.

Proč by nemělo jít formátovat?

Protože je zaheslován HD a bios mě k tomu bez hesla nepustí a já to heslo nemám.

je možné nějak z windows (nebo jiného OS) nabootovat rovnou do boot manageru (grub, windows boot manager)?

Nevím co je boot manager. Při startu mohu přejít do BIOSu, kde bych mohl teoreticky zvolit odkud se bude bootovat, ale to je také zaheslováno a opět nemám heslo.

Formatovat sa da predsa aj bez BIOS hesla - ak si doteraz startoval Windows, tak to predsa bootuje bez hesla.
Co sa tyka bootu z ineho media tak skus klavesu pre bootmenu, tam nebude pytat heslo mozno. Alebo to daj kamosovi nech to vrati tam kde to ukradol. Heslo vie povodny majitel (aj ked teda ntb s WinXP uz ma asi kazdy uprdele :)

Pokud není možné změnit pořadí bootování
1) vyndat HDD a připojit ho do jiného notebooku nebo PC (pokud je to SATA disk, jde to bez redukce)
2) pokud bude HDD v PC kde jsou i jiné disky, tyto odpojit
3) spustit instalaci Windows XP
4) odstranit staré oddíly a vytvořit nové (není nutné), naformátovat oddíly
5) po (před) prvním restartem PC vypnout, disk vyjmout a vrátit do původního notebooku
6) bootuješ v notebooku z HDD a dokončíš instalaci
Možná někdo přijde s jiným řešením

1. pokud by byl ten HDD zaheslovan, tak v jinem PC nepujde ani naformatovat
2. aktivace - da se to - v BIOSu (pokud se na tu funkci dostane) se da nastavit starsi datum (musi ale byt v tom rozmezi 30-ti dnu)
3. pokud tohle projde, tak nesmi byt pripojen internet - pomoci toho SW od MS (na zmenu klice) se zada klic, a pak se pripoji internet
4. delal jsem to tak, kdyz se prodavaly vyslouzile PC a instalovalo se to z obrazu, ktery uz byl starsi, nez aktivace