Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 25K PC

Dobrý den,

před 5ti lety mi tu pár ochotných lidí pomohlo postavit herní počítač za 22 000. Absolutní spokojenost, perfektní, ale rozhodl jsem se již pro update.
Pomohl by mi opět někdo se sestavou ? Cena by nemusela přesáhnout 25 000. Pokud by někdo dokázal odhadnout "životnost" - schopnost rozjíždět nové hry na vysoké rozlišení - byl bych rád.

Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek. Díky
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

https://www.czc.cz/174046,74749,204400,204096,1876 59,168552,195960,110330,197694,131315/kody

SilentiumPC Gladius M20, černá
Seasonic S12II-520 520W
MSI B250 PC MATE - Intel B250
Intel Core i5-7500
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
Crucial Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400
Crucial MX300 - 525GB
WD Blue EX - 1TB
MSI Radeon RX 480 GAMING X 4G, 4GB GDDR5
Lite-On iHAS122, černá, Bulk

26.433Kc

+ Windows 10 Home

---

Cenu jsem prekrocil, ale moc to nevidim, kde jit s cenou niz.

Naopak by bylo idealni koupit lepsi grafiku: MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G, 8GB GDDR5, ktera je o tisicovku drazsi.

----

Jedinne mozne snizeni ceny by bylo jit do

desky: Asus B150M Gaming
procesor: Intel Core i5-6400
mozny chladic by potom byl i: SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

https://www.czc.cz/174046,74749,168552,195960,1103 30,197694,131315,184216,178264,187660/kody

touhle zmenou by ses dostal na 24.943Kc

Děkuji mnohokrát , ještě bych se rád zeptal , jak je to s těmi procesory 4 jádro 3,4GHz a nyní mám v PC 4 jádro 3GHz. Bude to stačit ? Omlouvám se ale vážně tomu tolik nerozumím. Já to vidím pouze tak že to "o moc" změna není. Nebo výkon neurčuje celkový počet GHz ?

Jelikoz vidim, ze mas GeForce, tak jestli te vic bavi, tak porid GTX1060 6GB nebo kup tu RX480 8GB. Jestli mas jen jednu pamet 4GB, tak prikup druhou 4GB. Jinak ji vyhod a kup 2x4GB DDR3 1,5V.

Grafiky:

https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-480-gaming-x-8g-8 gb-gddr5/197692/produkt

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6 g-6gb-gddr5/194879/produkt

https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1060-rog-strix -gtx1060-6g-gaming-6gb-gddr5/195125/produkt

https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1060-dual-gtx1 060-6g-6gb-gddr5/197354/produkt

Pamet:

https://www.czc.cz/kingston-value-4gb-ddr3-1333_3/ 146507/produkt

https://www.czc.cz/corsair-vengeance-low-profile-b lack-8gb-2x4gb-ddr3-1600/93270/produkt

Nema cenu kupovat cele PC. To spis setri a treba za rok za dva udelas zase upgrade procesoru, desky a pameti a grafiku ponechas.

Jestli budes preinstalovavat operacni system, tak zvaz nakup SSD disku.

No nevím jestli mě zrovna "baví" nějaký komponent v PC. Předtím jsem měl hodně starý PC kde byla snad integrovaná grafika.

Takže říkáte že procesor by měl utáhnout i novější hry na plné detaily ?

A tyto grafiky jsou rovnou kompatibilni s mojí deskou ?

Vetsinu ano, navic fullHD monitor, takze to nevidim jako problem.

Zalezi na tobe, ale moc velky smysl v tom nevidim. Kdybys chtel treba povysit monitor na novy s vyssim rozlisenim, tak je to samozrejme neco jineho, ale to by te novej pocitac stal zase vic protoze by byla potreba GTX1070 a i7-6700.

Kompatibilni to je, kdyz pridas pamet, abys mel 8GB a vymenis grafiku, tak urcite hodne znatelnej posun vykonu ve hrach.

No jeste pockej, jestli ti tu k tomu jeste nekdo rekne, ja se hrama mam spis min zkusenosti.

Tak to ale zapomen na pocitac do 25K.

Na 4K + VR potrebujes minimalne GTX1070, lepe pro opravdu plynuly chod abys nemusel snizovat detaily je GTX1080, ktera sama o sobe stoji 20K. No a potrebujes k ni opravdu silny procesor, ktery ji dokaze uzivit a to je minimalne i7-6700, lepe pro tu GTX1080 je i7-6700K nebo i7-7700K.

Zalezi co budes nakonec kupovat a jaky presne zdroj mas. 450W je pouze orientacni skoro nicnerikajici udaj, je potreba presna specifikace nebo si to zjisti sam podle typoveho stitku, ktery mas na zdroji nalepen.

Ten co jsem daval k nove sestave ti na vetsinu staci, ale pokud bys bral ten K procesor a GTX1070(1080), tak uz by to chtelo taky kvalitnejsi a drazsi zdroj.

Zase idealni je mit do noveho herniho pocitace Gold zdroj, ale to mas minimalne 2.500Kc, proto jsem dal do navrhu kvalitnejsi obycejny Bronze, ktery je levnejsi.

No to je pomerne spatny zdroj, to je tak do kancelarske sestavy. Jestli funguje, tak asi neni nutne menit hned, utahne to, ale preventivne bych ho casem na tvem miste vymenil. Pocitac mas 5 let, coz je docela dost na takovy zdroj, vem snad radsi ten Seasonic S12 Bronze, at mas jistotu, ze to casem nekrachne.

Jo, nakonec udela jen upgrade stavajiciho pocitace a predpokladam, ze upgrade OS na Windows 10 necha az na koupi noveho pocitace casem nebo, kdyz se rozhodne do stavajiciho pocitace pridat jeste SSD. Menit fungujici nainstalovany OS samozrejme nema cenu, zatim vsechny hry rozbeha i pod DirectX11.