Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladač pro webkameru Genius VideoCamGF112

Dobrý den

Asi před dvěma měsíci mi přestala fungovat webkamera na PC s OS windows 10.
Všiml jsem si že ve správci zařízení v kategorii další zařízení přibylo neznámé zařízení CIF Single Chip - ID Hardwaru:
USB\VID_093A&PID_2470&REV_0100
USB\VID_093A&PID_2470
Zkoušel jsem přeinstalovat ovladač z CD ktéré bylo u kamery, ale instalace se nezdařila. Potom jsem se ještě snažil najít ovladače na internetu, ale nenašel jsem žádný co by mi fungoval. Kameru jsem zkoušel na vedlejším PC se stejným operačním systémem a tam fungovala bez nutnosti instalace ovladače.

Kdyby někdo z vás věděl v čem je problém nebo kde bych mohl stáhnout funkční ovladač, prosím o zaslání rady nebo odkazu.

Za všechny rady předem děkuji

Podle ID hardwaru jsem to hledal, kdybych to nevěděl tak to tam nedávám .
A psal jsem že ještě zhruba před dvěma měsíci kamera fungovala a pak zničeho nic po zapnutí PC přestala fungovat.
Nevím jak mám vrátit systém dozadu :puff:. Každopádně ten ovladač tam byl nainstalovaný ještě z Win 7 a do nedávna s ním nebyl problém ani na Win10 až do teď

Pochopil som ťa dobre. Ty si sa pýtal či to nebolo po aktualizácii toho 64bit systému. To mám odkiaľ vedieť ? Ty pri ňom sedíš. Napísal som ti aby si vrátil systém dozadu. Obnovením systému do predchádzajúceho stavu dosiahneš predchádzajúci stav. O to ti predsa ide nie ?

Ak sa ti to podarí, môžeš potom nejakým driver backuperom ten ovládač zazálohovať.

To bych pak ale snad přišel o aktualizace, které bych pak stejně musel nainstalovat a které by pak stejně zase mohly způsobit stejný problém nebo né ? Proto jsem se ptal jestli by to nemohlo být těmi odlišnými verzemi.

No každopádně díky za rady. Ještě si o tom obnovení něco najdu a když se to nepovede tak koupím novou kameru

Jasne, že by si o ne prišiel. Ale pochybujem, že v predchádzajúcej verzii W10 bol ovládač z pôvodného CD. Preto ak ti tak veľmi záleží na tej kamere, dostal by si sa spätne k fungujúcemu ovládaču, ktorý použila predchádzajúca 10tka. Keby si ho mal, mohol by si jej ho po aktualizáciách, alebo čo sa tam stalo ponúknuť. Teraz nemáš nič. Je ale kľudne možné, že ho vyhodila preto, lebo v novej verzii spôsoboval problémy.

Ja som síce perverzák ale rozchádzať dnes kameru s rozlíšením 352 x 288 a ešte vo windows 10. Ani za prachy :-)

Odinštaluj všetky drivery kamery, ktoré si odniekadiaľ nacápal. Rozbaľ Správcu zariadení. Reštart PC. Pripoj kameru do portu po reštarte mašiny.

Spusti manuálne záplaty určené pre W10 (WU). Cestou Store by si mala desina vyhľadať na nete správny ovladač (napríklad nejaké generikum) lebo pevne verím, že výrobca kamery kašle na ovladač pre W10.