Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Msi ntb - po přidání RAM nenaběhne

Zdravim chci se zeptat mam ntb msi wind u135. A kdyz pridam ramku tak semi nerozbehne sviti jedna kontrolka a system nenabehne ale jak ji vytahnu tak system nabehne. Skousel sem vic ramek a pokazde stejne. Skousel sem ramky vsechny sou ddr2. Daval sem tam samsung 1g 2rx8 pc2-5300s. Hynix 512mb 2rx8 pc2-3200s.1GB - 533MHz DDR2-533/PC2-4200. Veritech DDR2 512MB 533 MHz. Dekuji za radu

Změna tupého předmětu, původně: Msi ntb (host)

atomové shity mají chipset omezený na maximální velikost 2gb ram (vynuceno mrchosoftem).
ty do toho přidáváš nějaké malé sračky, to by se papírově mohlo vejít, jenže problémem může být vzájemná nekompatibilita - třeba u asusů byly ty paměti podtaktované kvůli odběru.
a co se děje u dílů mimo specifikaci výrobce, to je loterie.

• Zalezi ktery ATOM, neni problém aby jel s 4Gb na x64 OS.
* Tady bych spis podezrival nekompatibilitu :-) nekteré NTB maji RAM primo nalepenou , na zakladni desce s uzkou kompatibiltou s RAM v mDIMM, strkat tam nesmysle je jen Loteria, ktera dopada jako toto vlaknoroto vyrobci uvadi na svych strankach produktu 'Kompability List', ktery uzivatel zcela urcite pred koupi nenavstivil.