Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký antivir nainstalovat na windows XP

Zdravím a prosím o radu. Měla jsem nainstalovaný několik let antivit Avast free a nedávno mi úplně znehybnil PC, nešel již aktualizovat, musela jsem ho dát do servisu, kde mi přeinstalovali windows XP. V servisu mi poradili nainstalovat AVG, i když je napsáno, že funguje na XPéčkách, stáhla jsem si instalačku ale nelze ho nainstalovat. Prosím, za byste mi poradili, jaký antivir ještě jde na tento OS nainstalovat. Děkuji

skade ma niekto vediet co a ako chces mat spravene

• Tomu se rika standartni nastaveni, spusti se nastaveni prav, [Colect] ktery nasbira informace a nasteveni OS, Firewall etc, nacte se [LOG] a spusti se ochrana..
* Je to program jako kazdy jiny, kdyz nainstalujes treba WinRAR, nebo Google Chrome, taky ho jen spustis, upresneni nastaveni je jina vec, kde jde muze jit treba jen o interni nastaveni urcitého SW .

V takom pripade netusim preco sa nejake nastavenie vobec riesi a preco tazatelka o nom vobec pise.
trivialne programy ala winrar sa nenastavuju, neni tam co nastavovat. snad okrem asociacie pripon. u antiviru sa moze jednat o nast. heuristiky a co ja viem coho, moznosti je tam ovela viac. nevieme co tazatelka chce.

Že sa Avast na XP-čkách nedá aktualizovať - to je pre mňa "novinka"! Na "záložnom" PC mám XP-čká a Avast verzia 12.3.2280 (posledná), ktorý bežne a pravidelne preberá aktualizácie databázy, programu.
Takže napísať, že nešiel, značí, že XP-čká boli riadne zaprasené.....

xp máš na tom pc možná proto, že ten hardware je velmi zastaralý a na novější systémy nestačí.
v tom případě bych taky vynechal instalaci něčeho tak zbytečného, jako jsou antiviry - na většinu dnešních nákaz stejně nefungují.

skutečné viry se odfiltrují použitím omezeného účtu a zaheslovaným administratorem, ale to už je "vyšší dívčí".

pokud je ten hw klasicky xpéčkový (jednojádro, málo ram, nízká průchodnost řadiče ram), nejméně hw náročným prohlížečem je ie8.

z jiného sudu, když tak řešíš zabezpečení xp:
s jakými právy leze tvůj uživatel na internet? (administrators / users)
jak máš nastaveno povolení funkce autoruns? (masochisti mohou autoplay)

Zdravím a omlouvám se, ještě bych se chtěla zeptat, protože jsem žádný antivir na XPéčka nenašla, kromě Avastu, který by určitě zatěžoval můj systém, zda je vhodný antivir Bitdefender free, ovšem našla jsem ho pouze ve verzi 2014, zda by byl funkční. Děkuji

Nič tam na ten zastaralý OS nedávaj! Ten hw je už aj tak dosť slabý na to, aby ho ešte zaťažoval a spomaľoval nejaký "zázračný" a nezmyselný antivírus.
1. Vytvoriť obmedzený účet a pracovať iba v ňom
2. Neklikať na webe na kdejakú kravinu, neotvárať podozrivé e-maily a pod
3. Neinštalovať do PC žiadne "úžasné" programy typu "to musím mať..."