Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nová GPU

Zdravím, uvažuji o updatu mojí současné gpu: AMD Radeon 6850 HD a nevím si moc rady s výběrem nové. Nepotřebuji hrát hry vše na ultra, max. detaily, spíš se ohlížím po hratelnosti s danou kartou- počet fps. Tudíž mi nevadí, respektive jsem si už asi zvykl, hrát hry na nižší detaily, pokud to je třeba, tak i rozlišení, abych dosáhl solidních fps.

V létě jsem koupil nový procesor AMD-FX8350 s tím, že v budoucnu koupím i novější kartu. Rád bych se vešel do cenového rozpětí max. 4000,-, počítám s tím, že nebude nejspíše nová, nicméně bych se poohlédl po bazarech. Napadala mě gtx 660 Ti, nebo r9 270x obě za 2500,-, ale přijde mi, že jejich čas už skončil, nebo jsou jak říkajíc "na dojezdu". Kartu nepotřebuji na nějaká videa/render/kdo ví co. Jsem vášnivý hráč a například u rainbow six siege, které hraji řekněme "závodně" mě současná karta vcelku limituje, kdy musím hrát na rozlišení 1200x720 s low detaily, abych se vyšplhal alespon na 50 fps, což je v kompetitivních hrách vcelku znát. Piště mi své návrhy, nápady, názor na výše uvedené karty. Jak jsem zmínil, nepotřebuji nějaké dělo s 8gb VRAM za 10 tisíc, zkrátka nějakou střední cestu, se kterou si solidně zahraji i nové tituly jako třeba BF1.

Děkuji za Váš čas a hezké Vánoce :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

GTX660 určitě ne, ani 270X.

Buď si přišetři na RX470 4GB (cca 6000Kč s daní), nebo jdi do GTX1050 (tam je ale problém s RAM) popř. RX460 4GB.

S tím procesorem jsi střelil kozla, na hraní není vůbec vhodný a ve srovnání třeba s FX6300 je rozdíl výkonu u hraní skoro neznatelný.

Nad RX 470 jsem už uvažoval, nicméně třeba pošetřit na novou, vzhledem ke stáří karet na bazaru téměř nejsou.
Procesor jsem koupil výhodně spolu se základní deskou, takže to mě tolik netíží.
Nicméně, proč ne ani jedna z uvedených? Koukal jsem např na 660 Ti a solidně rozjela BF1 na obstojných 60fps. Jinak 1050... 5000Kč za novou letošní kartu (novou), v tom musí být zakopaný pes, nebo ne?