Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomaluje CPU grafiku?

Zdravím, pořídil jsem si nový notebook s Nvidia 960M (notebooky za 25+ tisíc většinouú a tak jsem ji porovnal s grafikou, kterou jsem koupil před několika lety do PC za 3 tisíce a nějaké drobné a papírově by měly být srovnatelné ne-li ona MSI R7 260X PC grafika v některých ohledech výkonnější, ale reálně je 960M daleko výkonnější ve hrách náročných na GPU typu Witcher 3 a graficky modovaný Skyrim. Mám v PC ale starší procesor, tuším Intel Core Quad Q8400, a tak si říkám, jestli za tím není on. Co si o tom myslíte? Díky, Honza

GPU_compare.png

Takže 3 roky starý zaplácaný windows 7 může ovlivnit výkon ve hře? (Když nic jiného, než hra nejede a mám na mysli grafický výkon, btw ta PC grafika jede na nižších teplotách než ta v NB). Nebo máte na mysli spíš taky binec v registrech a tak?

Zarážajúce je to, že ako "hráč" nevieš dodržovať určité pravidlá...
1. Pri hraní hier je spustená iba hra a nič iného
2. Na pozadí nie sú spustené a ani nebežia žiadne spomaľovače typu anti-security a neviem čo...
3. Žiadne skype, teamspeaky a ani prehliadač proste, nič čo uberá z pamäte a berie výkon hre...
4. Taktiež rôzne utility, monitorujúce rôzne aspekty PC nerobia dobrotu

Ak si nevieš vyladiť svoj PC na optimálny výkon, potom je to fakt "zarážajúce"...