Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika do 10K

Dobrý den,

nemám vůbec přehled, co je nyní možné sehnat za 10 000,- . Jednoduše hledám grafickou kartu, je mi jedno jestli AMD nebo NVIDIA. Chci najít nejlepší poměr cena výkon. ROzhoduji se mezi GTX1060 a RX480. Prosím o radu.
Děkuji

• Tech vyjimek je tam vic, kde 'BOHUZEL' v DX@12 ma mnohdy méne FPS, jako treba v The Division, zkouseno na RX@470 R9380, R9 Fury kde v DX12 podlo v itegrovaném BENCHMARKU o 5FPS méne jako DX11. Ashes of the Singularity ma s AMD zase problém s Crash, kde by mensi vykon nahoru byl ale hra pada, PATCH je v nedohlednu, zajimave v DX12 je alespon Warammer i Battlefield 1, kde na R9 Fury jde az o 10FPS rozdil pro DX12.
/* Tudiz neznamena, ze DX12 musi mit vice FPS.. Vulkan to jina, ale je to jen mizivé % dostupnych her, z hlavy me napada snad jen DOOM .

• Z tech dvou bych doporucil jednoznacne GTX@1060 6Gb, treba od MSI nebo Gainward, prtoze se ve hrach drzi celkove lépe, +- o 15-20% vykonejsi jako RX@480, ktera bohuzel dokaze podat vykon prirovnatelny predeslé GTX@970, takova loterie, nekteré hry na ni jdou jako pomasle, nekteré hure, GTX@1060 tu svou pozici naj udrzuje na nejakém urcitém prumeru.